Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zgodnie z art. 42 ust. 3 Karty Nauczyciela, pensum nauczyciela pracującego z grupią dzieci 5-letnich wynosi 25 godzin, a z grupą dzieci 6-letnich - 22 godziny. Przepisy nie...

PORADA PRAWNA

20 kwietnia 2016 Kadry

Jakie będzie miał nauczyciel pensum, którego oddział będzie mieszany tj. będą 6-latki i 5-latki?

Zgodnie z art. 42 ust. 3 Karty Nauczyciela, pensum nauczyciela pracującego z grupią dzieci 5-letnich wynosi 25 godzin, a z grupą dzieci 6-letnich - 22 godziny. Przepisy nie przewidują osobnego pensum dla grup mieszanych, zatem ze względu na obecność 6-latków w grupie - pensum wynosi 22 godziny.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT