Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W publicznej szkole podstawowej wymiar godzin zajęć obowiązkowych każdego oddziału przedszkolnego (bez względu na grupę wiekową) określa organ prowadzący na poziomie nie...

PORADA PRAWNA

11 września 2017 Prawo oświatowe

Jaki jest wymiar godzin w grupie 3-4 latków, a jaki dla grupy 5-6 latków (z przewagą dzieci 5-letnich w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej)?

W publicznej szkole podstawowej wymiar godzin zajęć obowiązkowych każdego oddziału przedszkolnego (bez względu na grupę wiekową) określa organ prowadzący na poziomie nie niższym niż 5 godzin dziennie (art. 13 ust. 1 pkt 2 i ust. 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 59). Natomiast w niepublicznej szkole podstawowej czas pracy oddziału przedszkolnego określa organ prowadzący który może, ale nie ma obowiązku kierować się regulacjami obowiązującymi w publicznych placówkach, czyli może różnicować czas zajęć w zależności od grupy wiekowej (art. 172 ust. 3 PO).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT