Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jaka podstawa prawna reguluje długość semestru w szkole? Czy jest jakieś ograniczenie w tej kwestii? Kiedyś w mojej placówce semestr I kończył się w grudniu,potem zmieniono zapis w statucie na ostatni tydzień przed rozpoczęciem ferii zimowych.
Klasyfikacja śródroczna polega na okresowym podsumowaniu osiągnięć edukacyjnych ucznia z zajęć edukacyjnych, określonych w szkolnym planie nauczania. Klasyfikację śródroczną uczniów przeprowadza się co najmniej raz w ciągu rokuszkolnego, w terminach określonych w statucie szkoły. Oznacza to, że szkoła może ustalić termin klasyfikacji śródrocznej, która kończy 1-wsze półrocze. Podstawa prawna: 1) ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 30 kwietnia 2007 r. w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych (ze zm.), w szczególności § 11. 2) ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 18 kwietnia 2002 r. w sprawie organizacji roku szkolnego (ze zm.). 3) ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy podczas podbicia legitymacji szkolnej na kolejny rok szkolny oraz podczas wydawania duplikatów legitymacji szkolnych uczniom klas II i III szkoły zawodowej posługujemy się pieczątkami szkoły branżowej czy szkoły zawodowej?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy wszyscy pracownicy przedszkola niepublicznego mają obowiązek ukończyć szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej? Czy może to być 1-2 osoby przy 5 grupach przedszkolnych?
Jaki dokument potwierdzi takie kwalifikacje?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W świetle obecnych przepisów, do którego roku życia może być odroczone dziecko z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego od obowiązku szkolnego?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Na jakiej podstawie mogę przyjąć do szkoły podstawowej dziecko, które uczęszczało do szkoły w Anglii, od nowego roku szkolnego będzie należało do obwodu mojej szkoły, w Anglii ukończy klasę I (rocznik 2007)? Jakich dokumentów powinnam wymagać od rodzica i do której klasy skierować dziecko?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- W zespole szkolno-przedszkolnym mamy oddziały przedszkolne, żłobek. Nauczyciele tam pracujący są placówką nieferyjną. Czy to oznacza, że tygodniowo muszą pracować 40 godz. tygodniowo? Czy jeżeli jedna z pań przychodzi do pracy jakby na pierwszą i drugą zmianę za chorą koleżankę, to ma godziny nadliczbowe? A jak wygląda sytuacja, gdy obie nauczycielki z oddziałów przedszkolnych razem jadą na wycieczkę? Czy mają godziny nadliczbowe?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe