Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Zwolnienie od pracy z tytułu wychowywania dziecka do lat 14, od 1 stycznia 2018 r. nauczycielom przysługuje na podstawie przepisów Karty Nauczyciela, w wymiarze 2 dni (bez...

PORADA PRAWNA

03 stycznia 2018 Kadry

Jak wyglądają po 1 stycznia 2018 zasady udzielania dni opieki nad dzieckiem? Czy pracownik pedagogiczny zatrudniony w niepełnym wymiarze ma prawo korzystać z dni opieki na godziny czy tylko w pełnych dniach. Jak wygląda ta sprawa z pracownikiem niepedagogicznym?

Zwolnienie od pracy z tytułu wychowywania dziecka do lat 14, od 1 stycznia 2018 r. nauczycielom przysługuje na podstawie przepisów Karty Nauczyciela, w wymiarze 2 dni (bez możliwości wykorzystania tego zwolnienia w wymiarze godzinowym):

art. 67e ust. 1 KN -  nauczycielowi wychowującemu przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku kalendarzowego zwolnienie od pracy w wymiarze 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

Pracownicy niepedagogiczni korzystają ze zwolnienia na podstawie przepisów kodeksu pracy, czyli w wymiarze 2 dni albo w wymiarze godzinowym - art. 188 KP.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT