Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Idealnym rozwiązaniem było by przygotowanie dla szkoły procedury na takie właśnie okazje, na podstawie przepisów rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego...

PORADA PRAWNA

30 października 2022 Prawo oświatowe

Jak powinien wyglądać proces wydłużenia etapu edukacyjnego osoby w klasie VIII mającej orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego? Zarówno specjaliści jak i nauczyciele doradzają wydłużenie etapu chłopcu. Co należy po kolei wykonać?

Idealnym rozwiązaniem było by przygotowanie dla szkoły procedury na takie właśnie okazje, na podstawie przepisów rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 7 lutego 2012 r. w sprawie ramowych planów nauczania w szkołach publicznych (Dz. U. z 2012 r., poz. 204, § 5 ust. 1, 2 i 4 ).

Wniosek o wydłużenie etapu kształcenia należy złożyć do Zespołu Terapeutycznego, którego zadaniem jest planowanie i koordynowanie udzielania uczniowi pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Dokonać tego może członek wyżej wymienionego Zespołu, nauczyciel wychowawca, rodzic lub opiekun prawny ucznia w terminie do 20 grudnia roku kalendarzowego poprzedzającego wydanie decyzji o wydłużeniu etapu edukacyjnego.

W celu wydłużenia uczniowi etapu edukacyjnego potrzebna jest pisemna zgoda rodzica lub prawnego opiekuna.

Do wniosku o wydłużenie etapu edukacyjnego kierowanego do Zespołu może być dołączona opinia poradni psychologiczno-pedagogicznej lub inna dokumentacja (opinia pedagoga lub psychologa szkolnego).

Zespół na podstawie szczegółowej analizy osiągnięć edukacyjnych ucznia opracowuje opinię zespołu o wydłużeniu etapu (dotyczącą postępów ucznia, w której określa argumenty uzasadniające wydłużenie etapu edukacyjnego).

Przewodniczący Zespołu (wychowawca klasy) w terminie 3 dni przed planowanym posiedzeniem klasyfikacyjnym za I półrocze informuje Dyrekcję o wynikach pracy Zespołu i przedstawia Radzie Pedagogicznej uzasadnienie opinii o przedłużeniu etapu edukacyjnego na posiedzeniu klasyfikacyjnym za I półrocze roku szkolnego.

Rada Pedagogiczna podejmuje decyzję o wydłużeniu etapu edukacyjnego
w drodze uchwały.

Wychowawca klasy wpisuje w arkuszu ocen na pierwszej stronie adnotację dotyczącą wydłużenia etapu kształcenia wierszu: Informacja o wydłużeniu etapu edukacyjnego o następującej treści: Uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia…. wydłużono etap edukacyjny na rok szkolny20../20..., zaś w tabeli Wyniki klasyfikacji rocznej wpisuje opinię o postępach ucznia, w której określa argumenty uzasadniające wydłużenie etapu edukacyjnego (taką jak we wniosku).W wierszu 5-SP, 16-GS,11-PP tejże tabeli wpisujemy: Uchwałą Rady Pedagogicznej z dnia…..wydłużono etap edukacyjny na rok szkolny 20../20… .

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT