Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Jak należy się ustosunkować do nowych przepisów Kodeksu Pracy dot. zatrudnienia pracownika? Czy prawdą jest, iż przy zawieraniu umów na czas określony należy to zgłaszać do okręgowego inspektora pracy. Jeżeli tak to w jakiej sytuacji. Czy konieczne to jest przy każdej umowie na czas określony?
Znowelizowane przepisy kodeksu pracy wprowadzają obowiązek zawiadomienia, w formie pisemnej lub elektronicznej, okręgowego inspektora pracy o zawarciu umowy o pracę na czas określony wraz ze wskazaniem przyczyn zawarcia takiej umowy, w terminie 5 dni roboczych od dnia jej zawarcia (art. 251 § 5). Dotyczy to umów zawartych na czas określony w przypadku, gdy pracodawca wskaże obiektywne przyczyny leżące po jego stronie, natomiast nie dotyczy umów na czas określony, zawartych:
1) w celu zastępstwa pracownika w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności w pracy,
2) w celu wykonywania pracy o charakterze dorywczym lub sezonowym,
3) w celu wykonywania pracy przez okres kadencji.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciela dyplomowanego zatrudnionego w okresie od 1.09.2017 do 31.08.2018 na 8/18 etatu, można w tej samej szkole powołać na wicedyrektora szkoły od dnia 01.09.2018? Pan w tym samym czasie zatrudniony był w innej szkole na pełny etat, gdzie uzyskał wyróżniającą ocenę pracy.
- Dzień dobry, Do końca nie mogę zgodzić się z tym, że nauczyciel może pracować bez limitu godzinowego (nawet 7-8 godzin dziennie). Zgodnie z Kodeksem Pracy po 6 godzinach pracy pracownik powinien mieć przerwę. Jak wiemy nauczyciel pracuje w przedszkolu bez żadnej przerwy. Nie może pozostawić dzieci bez opieki. Ponadto praca na zastępstwie przez kilka dni po 7 -8 godzin z dziećmi bardzo obciąża psychicznie i fizycznie, co może mieć wpływ na bezpieczeństwo dzieci (przemęczenie nauczyciela). Bardzo proszę o ponowne ustosunkowanie się do mojego pytania, gdyż mam w tej kwestii wątpliwości. Z góry dziękuję.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka jest zatrudniona na czas określony do 31 sierpnia 2015 r. (zastępuje nauczyciela będącego na urlopie macierzyńskim). W kwietniu oświadczyła, że jest w ciąży. Poród koniec listopada. Czy mogę z innym nauczycielem nawiązać stosunek pracy od 1 września 2015 r. Czy nauczycielka musi iść na zwolnienie lekarskie, aby miała płatne do czasu porodu?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem Zespołu Szkół zatrudnionym na podstawie art. 36 ust.2 ustawy z dnia 7 września 1991 o systemie oświaty ( Dz.U. z 2016 r., poz.1943 z późn.zm) czyli tzw. menadżer. Wystąpiłam do organu prowadzącego o dokonanie oceny pracy i otrzymałam odpowiedz : "Przepisy prawa oświatowego nie przewidują możliwości dokonania oceny pracy dyrektora szkoły niebędącego nauczycielem". Czy rzeczywiście nie mogę wystąpić o dokonanie oceny mojej pracy ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nasz nauczyciel ukończył w latach osiemdziesiątych jednolite studia magisterskie na kierunku filologia polska (dzienne). Czy dzienne studia 5-letnie wlicza się do stażu pracy, nagród jubileuszowych, spraw emerytalnych?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe