Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Ile minut powinien pracować nauczyciel wspomagający - 45 czy 60?
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 17 listopada 2010 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych oraz niedostosowanych społecznie w przedszkolach, szkołach i oddziałach ogólnodostępnych lub integracyjnych:
§ 6. 1. W przedszkolach i szkołach, o których mowa w § 1 pkt 2 i 3 (przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych z oddziałami integracyjnymi i przedszkolach i szkołach integracyjnych), zatrudnia się dodatkowo nauczycieli posiadających kwalifikacje w zakresie pedagogiki specjalnej w celu współorganizowania kształcenia integracyjnego.
2. W przedszkolach i szkołach, o których mowa w § 1 pkt 1 (przedszkolach i szkołach ogólnodostępnych), za zgodą organu prowadzącego można zatrudniać dodatkowo nauczycieli posiadających kwalifikacje w zakresie pedagogiki specjalnej w celu współorganizowania kształcenia uczniów niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie oraz zagrożonych niedostosowaniem społecznym.
Skoro nauczyciele wspomagający zatrudniani są w celu współorganizowania kształcenia uczniów (wraz z innymi nauczycielami przedmiotowymi), to godzina ich pracy wynosi tyle, ile trwają zajęcia, tj. w przedszkolu 60 minut, a w szkole 45.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jeżeli nauczyciel nie zgadza się z wysokością dodatku motywacyjnego przyznanego prze dyrektora jak powinien postąpić?
- Czy dopuszczalne jest zatrudnienie specjalisty na dwie umowy o pracę w tej samej placówce, np: w klasach edukacyjnych i na wczesne wspomaganie rozwoju dziecka w godzinach popołudniowych? Jak wpisać do SIO?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka jest w okresie wypowiedzenia do 31.08.2012 r., a następnie miała być przeniesiona w stan nieczynny na okres 6 miesięcy. W okresie wypowiedzenia zaszła w ciążę, okazała stosowne zaświadczenie. Umowę przedłużono do czasu rozwiązania. Czy stan nieczynny przenosi się po zakończeniu urlopu macierzyńskiego? Co by było ze stanem nieczynnym, gdyby nauczycielka poszła na zwolnienie lekarskie od 1.09.2012 r.?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy magister matematyki, który ukończył dodatkowo kurs kwalifikacyjny terapii pedagogicznej może prowadzić zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze w gimnazjum?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka została zatrudniona w przedszkolu na zastępstwo do 31.08.2020 r. W marcu 2020 r. urodziła i przebywa do 12 lipca na urlopie macierzyńskim, następnie chce skorzystać z 2 tygodni urlopu rodzicielskiego i w dalszej kolejności z urlopu wypoczynkowego. Pytanie: Czy można znowu zatrudnić tę nauczycielkę od 1.09.2020 r. do 31.08.2021 r. na zastępstwo i czy będzie ona mogła wykorzystać w czasie zatrudnienia urlop rodzicielski?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe