Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Ile dni urlopu przysługuje nauczycielce zatrudnionej w pełnym wymiarze? Na pełny etat składają się godziny w przedszkolu: 15/25 i godziny w szkole: 10/25 (po uśrednieniu etatu)?
Przepisy prawa oświatowego, w tym przede wszystkim Karta Nauczyciela, nie przewidują sytuacji opisanej w pytaniu, tj. sposobu obliczenia wymiaru urlopu wypoczynkowego nauczyciela zatrudnionego w szkole feryjnej i placówce nieferyjnej w ramach jednego stosunku pracy.
W związku z tym, że przedszkole jako placówka nieferyjna prowadzi działalność przez cały rok (z wyjątkiem przerw ustalonych przez organ prowadzący) nie jest możliwe wykorzystanie przez nauczyciela urlopu w czasie ferii i wakacji. Musiałby więc oddzielnie korzystać z urlopu w szkole i oddzielnie w przedszkolu. Z tego powodu nauczyciel nie powinien takich obowiązków wykonywać w ramach jednego stosunku pracy .
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel kontraktowy jest zatrudniony równolegle na dwóch etatach (16/18 i 3/26) - posiada do każdego wymiaru osobną umowę. Czy mogę zmienić mu umowę na jedną, ustalając pensum łączone? Czy w takim wypadku będzie miał godziny ponadwymiarowe?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Właściciel przedszkola niepublicznego jako organ prowadzący zatrudniający na podstawie Kodeksu pracy, ustalił pensum specjalistów tj. logopedy, pedagoga specjalnego i psychologa jako 22 godziny w tygodniu. Uprzejmie proszę o informację jaki dokument tj. zarządzenie, uchwała, oświadczenie powinien przedstawić wizytatorowi w przypadku kontroli z KO aby potwierdzić, że pensum to 22 godziny a nie 40?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy specjaliści: logopeda, psycholog pracujący z dzieckiem z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, powinni mieć kwalifikacje z zakresu oligofrenopedagogiki?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Kto może uczyć przedmiotu "technika" w szkole podstawowej? Mam pewne wątpliwości. Czy może być to absolwent ASP z pp.?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel praktycznej nauki zawodu korzystający podczas zajęć z uczniami ze służbowego samochodu (o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony) musi przechodzić w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej testy psychotechniczne? Czy w przypadku, gdy lekarz medycyny pracy nie skierował nauczyciela p.n.z. na takie dodatkowe badania, obowiązek ten ciąży na dyrektorze szkoły?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe