Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Fundacja prowadzi przedszkole niepubliczne. Chcą utworzyć drugie przedszkole dla dzieci niepełnosprawnych w tym samym budynku co pierwsze, jako działalność gospodarczą. Czy potrzebują osobną dokumentację (odbiory, sanepid itp) czy mogą wykorzystać dokumenty z pierwszej placówki?
W związku z tym, że dotychczasowe opinie dotyczyły warunków nauki dzieci zdrowych, zaś otwarcie w tym samym budynku drugiego przedszkola wiąże się co najmniej ze zwiększeniem liczby uczniów, edukacją dzieci niepełnosprawnych (odnośnie których nie były opiniowane warunki pobytu i nauki) i ewentualnie może także nastąpić wprowadzenie w lokalu niezbędnych udogodnień dla tych dzieci, należałoby uzyskać nowe pozytywne opinie komendanta powiatowego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej i państwowego powiatowego inspektora sanitarnego (art. 82 ust. 2 pkt 3 lit. d) UoSO, art. 168 ust. 4 pkt 3 lit. d) PO), chyba że ww. organy po zapoznaniu się z warunkami działania dodatkowego przedszkola uznają wydanie nowych opinii za zbędne i na swoich dotychczasowych opiniach dokonają adnotacji o zachowaniu ich aktualności. Wówczas w takim kształcie opinie należy załączyć do wniosku o wpis do gminnej ewidencji nowego przedszkola.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o przykładowy arkusz kontrolny zabezpieczenia dokumentacji w poradni psychologiczno - pedagogicznej (np. PrgMan, wewnętrzne przesyłanie opinii orzeczeń) przetwarzanej w formie elektronicznej. Dziękuję.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka odeszła na emeryturę w 2006 z Zespołu Szkół nr 26 ul. Urbanistów 3 w Warszawie. Będąc na emeryturze w latach 2011-2017 pracowała w Gimnazjum nr 3 w Pruszkowie (obecnie Szkoła Podstawowa nr 3). W latach, w których pracowała tj. 2011-2017 była objęta opieka socjalną – jako pracownik. Gimnazjum nr 3 było jej ostatnim miejscem pracy, które zostało przekształcone w Szkołę Podstawową nr 3.
Dodaję, że pracując w Gimnazjum nr 3 nie zawiesiła pobierania emerytury.
18.11.2019 r. złożyła do Szkoły Podstawowej nr 3 w Pruszkowie prośbę o objęcie opieką socjalną.
Czy Szkoła Podstawowa nr 3 powinna objąć nauczycielkę opieką socjalną z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Rodzic dziecka 6-letniego ur. 2017r.chce odroczyć dziecko od obowiązku szkolnego. Chce aby uczęszczało do oddziału przedszkolnego jeszcze jeden rok szkolny. Dziecko nie uzyskało dojrzałości szkolnej (opinia wychowawcy i prywatnej poradni). Bardzo proszę o podstawę prawną. Czy wystarczy wniosek rodzica, czy ma być to opinia z poradni (np.prywatnej?). Dziękuję.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- 1.Bardzo proszę o podanie, jak powinien wyglądać porządek obrad rady klasyfikacyjnej oraz rady podsumowującej pracę za I semestr roku szkolnego.
2. W jakiej formie powinny być zapisane uchwały Rady Pedagogicznej.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie jakie są uregulowania prawne dotyczące takie sytuacji - mam w szkole 2 uczniów, których mama wyszła ponownie za mąż i twierdzi, że ojciec biologiczny dzieci ma ograniczone prawa (nie dostarczyła nam żadnych dokumentów. Obecnie drugi jej mąż przychodzi z tą panią i chce wypytywać się o dzieci żony. Ma do tego prawo? Czy wystarczy oświadczenie matki?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe