Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Dzień dobry, Proszę o poradę w sprawie księgozbioru byłego gimnazjum. W związku z włączeniem gimnazjum do szkoły podstawowej otrzymaliśmy z Urzędu Miejskiego protokół przekazania środka trwałego dotyczący zbiorów bibliotecznych byłego gimnazjum. Proszę o informację, w jaki sposób powinno nastąpić wpisanie tych pozycji do księgozbioru szkoły podstawowej. Czy wszystkie pozycje powinny najpierw zostać wykreślone z księgozbioru gimnazjum, a następnie wpisane do księgozbioru SP? Nie możemy ich wpisać z obecnymi numerami, ponieważ numery będą się dublowały. Czy pozycje, które nie będą nam przydatne możemy zlikwidować? Jeżeli tak, to w jaki sposób? Czy poprzez powołanie komisji likwidacyjnej? Z poważaniem dyrektor szkoły
W pierwszej kolejności należy wykreślić pozycję z księgozbioru gimnazjum, następnie wpisać pozycję do księgozbioru Szkoły Podstawowej. Dopiero książki wpisane do księgozbioru Szkoły Podstawowej można poddać selekcji. Selekcja powinna obejmować wykaz książek nieaktualnych, niepoczytnych i zniszczonych. Z selekcji należy sporządzić wykaz książek przeznaczonych na makulaturę, następnie pozycje wykreśla się z księgozbioru i wprowadza do rejestru ubytków. Wykaz przegląda powołana przez dyrektora komisja ds. selekcji zbiorów bibliotecznych. Następnie wykaz należy przekazać do działu księgowości.
Podstawą takich działań jest Rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 29 października 2008 r. w sprawie sposobu ewidencji materiałów bibliotecznych (Dz. U. 2008, Nr 205, poz. 1283), które stosuje się również do bibliotek szkolnych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o informację, czy dyrektor szkoły może wystąpić dla kadrowej z Zespołu Obsługi szkół i Przedszkoli o dostęp do Systemu Informacji Oświatowej w celu wpisywania wynagrodzeń nauczycieli za okres I - VIII oraz I-XII?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W tym roku kończy mi się kadencja na dyrektora publicznego przedszkola. Konkurs zaplanowany jest na maj 2024 r. Przystępuję do konkursu, ale może być różnie. Tworząc arkusz organizacyjny (marzec – kwiecień) na nowy rok przedszkolny 2024/2025 powinnam zostawić wakat w razie jak nie zostanę dyrektorem. Nie wiem jak mam to zrobić jeśli wszyscy nauczyciele pracują i zatrudnieni są na czas nieokreślony.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor szkoły może być członkiem rady nadzorczej z ramienia Skarbu Państwa?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel posiadający kwalifikacje do pracy w przedszkolu i ukończone studia podyplomowe- oligofrenopedagogika może prowadzić zajęcia rewalidacyjne w przedszkolu z dzieckiem posiadającym orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego? Dziecko ma niepełnosprawność sprzężoną- niepełnosprawne ruchowo i niepełnosprawne w stopniu lekkim.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Podczas zajęć rekreacyjnych z nauczycielami (siatkówka) na szkolnej sali gimnastycznej dyrektor zerwał ścięgno Achillesa. Zdarzenie odbyło się bez udziału osób trzecich - złe stąpnięcie. Jak traktować ten wypadek: w domu, w drodze do pracy czy też w pracy? Proszę o podstawę prawną.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe