Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne W niepublicznych placówkach nie obowiązuje wymóg posiadania przez dyrektora stopnia awansu nauczyciela mianowanego, a w konsekwencji brak tego stopnia nie pozbawia nauczyciela...

PORADA PRAWNA

14 kwietnia 2017 Awans zawodowy

Dzień dobry, dziękuję za odpowiedź, jednak nie wyczerpuje ona problemu. Pracuję w placówce niepublicznej i jestem dyrektorem, który nie ma stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. W placówkach publicznych jest wymóg, że dyrektorem może zostać nauczyciel z minimum stopniem zawodowym nauczyciela mianowanego. Chciałabym rozpocząć staż na nauczyciela mianowanego, ale nie wiem czy mogę to zrobić jako dyrektor pedagogiczny. Dodam tylko, że mam dyrektora nad sobą, który pełni funkcję dyrektora zarządzającego. Poniżej przesyłam poprzednie moje pytanie i Państwa odpowiedź. Dodam jeszcze, że formalnie mogę rozpocząć staż (minęły 3 lata od zrobienia przeze mnie stażu jako nauczyciel). Pracuję w placówce niepublicznej jako dyrektor pedagogiczny i nauczyciel jednocześnie. Placówką kieruje dyrektor zarządzający (organ prowadzący - osoba fizyczna). Czy mogę rozpocząć w tej placówce awans zawodowy na nauczyciela mianowanego? Zatrudnienie w wymiarze co najmniej połowy pensum pozwala na rozpoczęcie stażu i ubieganie się o kolejny stopień awansu, jeżeli od uzyskania stopnia awansu nauczyciela kontraktowego zostały przepracowane co najmniej 2 lata, wniosek o rozpoczęcie stażu zostanie złożony najpóźniej do 14 września do dyrektora odpowiedzialnego za awans zawodowy oraz istnieje możliwość wyznaczenia opiekuna stażu – czyli w placówce jest zatrudniony nauczyciel mianowany, dyplomowany lub inny nauczyciel zajmuje stanowisko kierownicze (art. 91b ust. 2 w zw. z art. 9c ust. 4, art. 9d ust. 1 i 4 KN).

W niepublicznych placówkach nie obowiązuje wymóg posiadania przez dyrektora stopnia awansu nauczyciela mianowanego, a w konsekwencji brak tego stopnia nie pozbawia nauczyciela (i jednocześnie dyrektora) możliwości odbywania stażu według podanej w odpowiedzi podstawy prawnej (art. 91b ust. 2 w zw. z art. 9c ust. 4, art. 9d ust. 1 i 4 KN). Dyrektor zarządzający ustali ocenę dorobku zawodowego na podstawie projektu oceny sporządzonego przez opiekuna stażu (art. 9c ust. 6 KN) oraz będzie w składzie komisji kwalifikacyjnej powołanej przez organ prowadzący (art. 9g ust. 2 KN).

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT