Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Na podstawie art. 168 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917 urlopu niewykorzystanego w terminie ustalonym w planie urlopów lub z organem...

PORADA PRAWNA

10 grudnia 2018 Kadry

Dyrektor wykorzystał tylko 20 dni urlopu z przysługujących mu 35 w roku 2018. Do jakiego miesiąca roku 2019 można wykorzystać zaległy urlop, a może prawo daje możliwość wypłacenia rekompensaty za niewykorzystany urlop w pieniądzu?

Na podstawie art. 168 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, Dz. U. z 2018 r., poz. 917 urlopu niewykorzystanego w terminie ustalonym w planie urlopów lub z organem prowadzącym należy pracownikowi udzielić najpóźniej do dnia 30 września następnego roku kalendarzowego (w omawianej sytuacji do 30 września 2019 r.). Dyrektor może wykorzystać urlop w naturze również później, ponieważ prawo to przedawnia się po 3 latach – art. 291 § 1 KP. Prawo do ekwiwalentu nie przysługuje w okresie zatrudnienia – art. 171 § 1 KP.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT