Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Do naszej szkoły 1 września 2014 r. dołączyli uczniowie i niektórzy nauczyciele ze zlikwidowanej szkoły. Moje pytanie dotyczmy emerytów. Czy jest obowiązek przejmowania emerytów, którzy byli pracownikami niepedagogicznymi? Pozdrawiam Ewa Radanowicz
Rozumiem, że chodzi o Zakladowy Fundusz Świadczeń Socjalnych. W przypadku likwidacji szkoły przepisy mówią o przejęciu emerytów - nauczycieli przez inną szkołę (art. 53 ust. 3a Karty Nauczyciela). Żaden przepis nie przewiduje objęcia opieką socjalną emerytów niepedagogicznych (ani ustawa o pracownikach samorządowych, ani ustawa o zakladowym funduszu świadczeń socjalnych). Nie ma zatem takiego obowiązku.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczycielowi przysługuje dodatek do pensji, jeżeli uczy w klasie ogólnodostępnej, w której jest uczeń posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- WITAM, W ZWIĄZKU ZE ZMNIEJSZENIEM LICZBY ODDZIAŁÓW, JESTEM ZMUSZONA DAĆ W MAJU WYPOWIEDZENIE NAUCZYCIELOWI ZATRUDNIONEMU NA PODSTAWIE MIANOWANIA. 1) CO ZE SKUTECZNOŚCIĄ WYPOWIEDZENIA, JEŚLI NAUCZYCIEL PRZED MIESIĄCEM MAJEM PÓJDZIE NA URLOP DLA PORATOWANIA ZDROWIA?
2) CZY WCHODZI TUTAJ RÓWNIEŻ W GRĘ PRZENIESIENIE NAUCZYCIELA W STAN NIECZYNNY, JEŚLI WIEM, ŻE W PRZYSZŁOŚCI NIE BĘDZIE WIĘCEJ GODZIN? Proszę o radę jak skutecznie rozwiązać stosunek pracy z tym nauczycielem.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie ad. wypełnienia świadectwa pracy. 1. Czy w świadectwie pracy wpisujemy urlopy okolicznościowe i opiekę nad dzieckiem art.188 KP? Jeśli tak to w którym punkcie?; 2. Czy jeśli pracownik przechodzi na emeryturę wystarczy w pkt 3a wpisać "rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem przez pracownika art 30 par. 1 pkt.2 w związku z art. 36 par 6 KP" czy należy dodać coś o przejściu na emeryturę?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jestem dyrektorem zespołu szkół w skład którego wchodzą: oddział przedszkolny dla pięciolatków, szkoła podstawowa i gimnazjum.
Mam pytanie dotyczące kwalifikacji nauczycieli do zajmowania stanowiska nauczyciela w naszym oddziale przedszkolnym. Od 1 IX 2015 do oddziału będą uczęszczać czterolatki i pięciolatki. Trzy osoby: 1. Nauczycielka, która ukończyła studia podyplomowe (kwalifikacyjne trzysemestralne w zakresie przygotowania do kształcenia zintegrowanego. Rok ukończenia 2006. Uniwersytet Rzeszowski - Wydział Pedagogiczno - Artystyczny. Oprócz tego magister filologii polskiej.; 2. Nauczycielka, która ukończyła wyższe studia magisterskie 3 letnie (po 2 letnim studium nauczania początkowego) w zakresie nauczania początkowego. Rok ukończenia 1997. Wyż-sza Szkoła Pedagogiczna w Rzeszowie.; 3. Nauczycielka, która ukończyła studia pięcioletnie, zaoczne w zakresie edukacji wczesnoszkolnej. Rok ukończenia 2005. Uniwersytet Rzeszowski. Czy te 3 osoby mogą zajmować stanowisko nauczyciela w oddziale przedszkolnym. (pięciolatki i czterolatki)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w roku 2015 podczas ferii zimowych przebywał na zwolnieniu L4, było to długotrwałe L4 od grudnia 2014 do 15 czerwca 2015. Następnie od 16 czerwca 2015r. do 15 czerwca 2016r. przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia. Czy ww nauczyciel ma prawo do urlopu uzupełniającego za okres ferii zimowych 2015 w wymiarze 2 tygodni ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe