Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Do kiedy rada pedagogiczna opiniuje szkolny zestaw podręczników?
Na podstawie art. 22ab ust. 4 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, Dz.U. z 2019 r., poz. 1481, dyrektor szkoły, na podstawie propozycji zespołów nauczycieli oraz w przypadku braku porozumienia w zespole nauczycieli w sprawie przedstawienia propozycji podręczników, ustala zestaw podręczników po zasięgnięciu opinii rady pedagogicznej i rady rodziców. Termin podjęcia przez radę pedagogiczną uchwały opiniującej nie jest ściśle określony przez ustawodawcę, natomiast uchwała powinna zostać podjęta możliwie najwcześniej po rozpoczęciu roku szkolnego, aby rodzice mieli możliwość zakupienia podręczników, a uczniowie - rozpoczęcia korzystania z nich.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jeden z nauczycieli oskarżył bezpodstawnie drugiegonauczyciela o donos do instytucji zewnętrznej oraz zdaniem nauczyciela poszkodowanego nastawia pracowników przeciw niemu.Proszę o poradę co dyrektor w tej sprawie powinien zrobić? Czy wystarczy tylko pogodzenie pracowników, czy nie, czy wchodzi tutaj np.pomówienie.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- W mojej szkole mam dwa związki zawodowe ZNP i NSZZ Solidarność, natomiast w mieście są trzy - jeszcze Solidarność 80. Czy arkusz do zaopiniowania daje trzem związkom czy tylko do tych, które funkcjonują w mojej placówce?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jesteśmy ośrodkiem rewalidacyjno-wychowawczym oraz zakładem leczniczo-opiekuńczym. Mamy przyjęcie za 2 tygodnie dziecka z postanowienia sądowego. Wszystkie grupy wychowawcze mam już 4 osobowe. Czy z powodu dużych problemów ze znalezieniem nowego nauczyciela do końca roku szkolnego dopisać podopiecznego do grupy 4 osobowej. Dziękuję za odpowiedź.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Rodzic złożył podanie do szkoły wraz z kompletem dokumentów odebranych z poprzedniej szkoły 29 grudnia 2021 r., uczeń został przyjęty do II klasy szkoły przysposabiającej do pracy od 1 stycznia 2022 r. i z tym dniem wpisany do księgi uczniów. Poprzednia szkoła upiera się przy wersji, że mama złożyła podanie o wypisanie ucznia z poprzedniej szkoły z dniem 3 stycznia 2022 r. (i taki zapis umieszczono też w SIO), więc my możemy ucznia przypisać do oddziału dopiero od 4 stycznia 2022 r., w związku z czym nie możemy się ubiegać o wypłatę z powiatu subwencji na tego ucznia w miesiącu styczniu (jesteśmy szkołą niepubliczną). Czy jest to poprawne działanie tamtej szkoły i czy moglibyśmy się gdzieś odwołać w tej sprawie?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Planujemy dokupienie kamery i naprawę monitoringu. Czy musimy wystąpić z zapytaniem ofertowym? Nadmienię, że koszt takiej usługi to około 5 tys.
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe