Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy zgodnie z nowymi przepisami dyrektorowi, wicedyrektorowi przysługuje 35 dni urlopu wypoczynkowego plus 4 dni na żądanie czy planujemy 31 dni urlopu wypoczynkowego i 4 dni zostawiamy na urlop na żądanie?
4 dni urlopu na żądanie nie stanowią dodatkowego urlopu wypoczynkowego. Jest to część przysługującego pracownikowi urlopu, wykorzystywana w dowolnym terminie.
Na podstawie art. 1672 kodeksu pracy, pracodawca jest obowiązany udzielić na żądanie pracownika i w terminie przez niego wskazanym nie więcej niż 4 dni urlopu w każdym roku kalendarzowym. Pracownik zgłasza żądanie udzielenia urlopu najpóźniej w dniu rozpoczęcia urlopu.
Kwestię planu urlopów reguluje art. 163 kodeksu pracy, zgodnie z którym planem urlopów nie obejmuje się części urlopu udzielanego pracownikowi zgodnie z art. 1672, czyli 4 dni urlopu na żądanie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel był zatrudniony w szkole w roku szkolnym 2018/2019, ale nie odbył stażu na nauczyciela kontraktowego. W roku szkolnym 2019/2020 zostanie zatrudniony jako stażysta w innej szkole w celu odbycia stażu na stopień awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego. Czy mimo tego, iż zatrudnienie w roku 2019/2020 nie jest jego pierwszą pracą w szkole należy wypłacić mu w terminie do 30 września jednorazowe świadczenie w wysokości 1.000 zł (tzw. dodatek "na start")?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nowozatrudniony nauczyciel zatrudniony od 1.09.2017 nie stawił się do pracy. W ciągu 7 dni nie usprawiedliwił swojej nieobecności, w związku z czym umowa wygasa. Proszę o informację co powinno zawierać jego świadectwo pracy w pozycjach: dotyczącej okresu zatrudnienia i dotyczącej przyczyny ustania stosunku pracy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik mający staż pracy 27 lat 11 m i 9 di doniósł świadectwo pracy z umowy zawartej na czas trwania nauki zawodu od 01.09.1982 r do 30.06.1985. Na jakiej podstawie zalicza się ten okres do stażu pracy? Czy pracownik nabył prawo do nagrody jubileuszowej na 30 lat pracy? Po dodaniu w/w okresu staż pracy będzie wynosił 30 lat 9 miesięcy i 9 dni.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w myśl art.143 ustawy z dnia 27.10.2017 roku o finansowaniu zadań oświatowych od 01.09.2018 można zatrudnić asystenta nauczyciela?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Przekształcenie stosunku pracy z umowy o pracę na czas nieokreślony na mianowanie. W jaki sposób, w następującej sytuacji przekształcić umowę na mianowanie:
nauczycielka (mianowana) została zatrudniona na czas określony, następnie na czas nieokreślony na podstawie umowy o pracę. Obecnie, w grudniu uzyskała stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Jakiej podstawy prawnej użyć celem pisemnego przekształcenia (niestety art. 10 ust. 5a i 5b dotyczy nauczyciela mianowanego, a nie dyplomowanego)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe