Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Plany nadzoru pedagogicznego 2022/2023
- Wzory dokumentów kontrolnych 2022/2023
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego 2021/2022
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Przekształcenie stosunku pracy z umowy o pracę na czas nieokreślony na mianowanie. W jaki sposób, w następującej sytuacji przekształcić umowę na mianowanie: nauczycielka (mianowana) została zatrudniona na czas określony, następnie na czas nieokreślony na podstawie umowy o pracę. Obecnie, w grudniu uzyskała stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Jakiej podstawy prawnej użyć celem pisemnego przekształcenia (niestety art. 10 ust. 5a i 5b dotyczy nauczyciela mianowanego, a nie dyplomowanego)?
Przepisy art. 10 ust. 5a i 5b ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 dotyczą nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania, a jest nim zarówno nauczyciel mianowany, jak i dyplomowany zatrudniony w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony – art. 10 ust. 5 KN. Jeśli dopiero jako nauczyciel dyplomowany nauczyciel został zatrudniony w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony, wówczas podstawę prawną przekształcenia podstawy prawnej zatrudnienia stanowi art. 10 ust. 5a pkt 2 i ust. 5b KN.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej rozpoczyna awans zawodowy, pragnie również poszerzyć swoje kwalifikacje poprzez studia podyplomowe z zakresu biologii. Czy po ukończonych studiach podyplomowych będzie mógł uczyć tego przedmiotu w szkole podstawowej, jeśli ukończył studia magisterskie z zakresu pedagogiki opiekuńczej i studia podyplomowe z edukacji wczesnoszkolnej?
- Nauczyciel języka angielskiego od momentu nawiązania stosunku pracy pracuje w dwóch szkołach podstawowych. W szkole macierzystej jest zatrudniony w pełnym wymiarze, w drugiej - 1/2 etatu. Czas pracy ma rozdzielony w ten sposób, że w jednej realizuje pensum w ciągu 3 i pół dnia, w drugiej 1 i pół dnia. Czy nie powinien realizować swych obowiązków w szkole macierzystej wynikających z pełnego etatu przez 5 dni w tygodniu?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielka z wykształceniem mgr z pp,która ukończyła studia na kierunku pedagogika specjalna o specjalności resocjalizacja może prowadzić zajęcia rewalidacyjne z uczniami z zespołem Aspergera lub z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel przebywa na kilkudniowym zwolnieniu lekarskim. Dyrektor w tym czasie organizuje zastępstwa i przydziela zajęcia nauczycielom, którzy mają tzw. okienka lub wcześniej kończą lekcje. Zajęcia polegają na zapewnieniu opieki, albo też nauczyciel, który posiada kwalifikacje do danego przedmiotu realizuje kolejny temat, wynikający z planu wynikowego. 1. Czy zastępstwo za nieobecnego nauczyciela powinno być płatne? 2. Jeżeli tak, to czy w takiej samej wysokości, bez względu na rodzaj zajęć prowadzonych przez zastępującego nauczyciela (opieka - realizacja tematu, w przypadku posiadania odpowiednich kwalifikacji). 3. Czy płatne powinny być również zastępstwa za nauczycieli nieobecnych w pracy z innych powodów, np. wyjazd z uczniami na konkurs przedmiotowy, zawody sportowe, wycieczkę itp.?
- Ostatnio zadałam pytanie dotyczące ilości dni wypoczynkowych dla nauczycielki, która z dniem 1 marca 2018 r. wraca do szkoły po urlopie dla poratowania zdrowia (czas trwania urlopu to od 01.03.2017 r. do 28.02.2018 r. ). Z informacji otrzymanej od Państwa należy się tej pani urlop uzupełniający w wymiarze 6 tygodni. Czy dyrektor może udzielić tej Pani urlopu bezpośrednio zaraz od 1 marca za zaległy na 6 tygodni ? I czy za niewykorzystane ferie, które w naszym województwie przypadały od 15.01.2018 r. - 28.01.2018 r. – 2 tygodnie również może? Proszę o podstawę prawną.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe