Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Przepisy art. 10 ust. 5a i 5b ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 dotyczą nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania, a jest...

PORADA PRAWNA

22 stycznia 2020 Kadry

Przekształcenie stosunku pracy z umowy o pracę na czas nieokreślony na mianowanie. W jaki sposób, w następującej sytuacji przekształcić umowę na mianowanie: nauczycielka (mianowana) została zatrudniona na czas określony, następnie na czas nieokreślony na podstawie umowy o pracę. Obecnie, w grudniu uzyskała stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego. Jakiej podstawy prawnej użyć celem pisemnego przekształcenia (niestety art. 10 ust. 5a i 5b dotyczy nauczyciela mianowanego, a nie dyplomowanego)?

Przepisy art. 10 ust. 5a i 5b ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 dotyczą nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania, a jest nim zarówno nauczyciel mianowany, jak i dyplomowany zatrudniony w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony – art. 10 ust. 5 KN. Jeśli dopiero jako nauczyciel dyplomowany nauczyciel został zatrudniony w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony, wówczas podstawę prawną przekształcenia podstawy prawnej zatrudnienia stanowi art. 10 ust. 5a pkt 2 i ust. 5b KN. 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT