Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w ust. 6 pkt 13 świadectwa pracy powinno się wpisywać okresy, które wpisuje się również w ust. 6 pkt 8? Wydaje mi się, że tak, skoro do okresów nieskładkowych zalicza się okresy pobierania m.in. wynagrodzenia za czas niezdolności do pracy wypłaconego na podstawie przepisów Kodeksu pracy.
Zgodnie z załącznikiem do rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 30 grudnia 2016 r. w sprawie świadectwa pracy (Dz. U. z 2020 r., poz. 1862 ze zm.), w ustępie 6 świadectwa pracy w pkt 8 wymienia się liczbę dni, za które pracownik otrzymał wynagrodzenie chorobowe z ostatnim roku zatrudnienia, a w pkt 13 – okresy nieskładkowe. W sytuacji gdy dany okres spełnia obydwa kryteria, należy go wymienić w świadectwie pracy dwukrotnie z uwagi na konieczność udokumentowania różnych uprawnień pracownika. Przykładowo zwolnienie lekarskie wymienia się w ust. 6 pkt 8 jako okres uprawniający do wynagrodzenia chorobowego w danym roku kalendarzowym, które jest objęte limitem czasowym w roku (uprawnienie z art. 92 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy, Dz. U. z 2020 r., poz. 1320 ze zm.) oraz w ust. 6 pkt 13 jako okres nieskładkowy, istotny przy ustalaniu uprawnień emerytalnych (art. 7 pkt 1 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych, Dz. U. z 2021 r., poz. 291).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Proszę o odpowiedź dotyczącą sposobu w jaki należy interpretować Art. 222 przepisów z dnia 14 grudnia 2016 roku wprowadzających ustawę Prawo oświatowe: ust. 1 - kiedy nauczyciel powinien zwrócić się do dyrektora z wnioskiem jeśli planuje kontynuację zatrudnienia w innej szkole od 01.09.2017 r. i czy wyrażając zgodę dyrektor ma ją wyrazić na konkretny rok szkolny? Jakie przepisy to regulują?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak rozwiązać sprawę wynagrodzenia dla nauczyciela za 3 dniową wycieczkę klasową,czy wyjazd na " Zieloną szkołę"? Jakie są podstawy prawne do tych uregulowań?
- Czy nauczycielowi, który w jednym dniu tygodnia ma L4 -opiekę nad członkiem rodziny przepadają nadgodziny z całego tygodnia, czy tylko za nadgodziny w dniu nieobecności?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o informację, czy poprawne są podstawy prawne niniejszego pisma dla sprzątaczki szkolnej:
W związku z Pani pismem z dnia 25.04.2019r. o rozwiązanie umowy o pracę na mocy porozumienia stron w związku z przejściem na emeryturę informuję, iż na podstawie art. 36 ust.2, art. 38 ust. 3 pkt 3 ustawy o pracownikach samorządowych (tj. Dz.U. z 2016r. poz. 902 z późn. zm.) przysługuje Pani odprawa pieniężna w wysokości sześciomiesięcznego wynagrodzenia.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W jaki sposób wyliczyć urlop nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie kodeksu pracy?
Nauczyciel ten został zatrudniony za zgodą Kuratora Oświaty, co do tego nauczyciela stosuje się odpowiednio przepisy Karta Nauczyciela w kwestii tygodniowego wymiaru godzin i płac. Czy urlop wypoczynkowy przysługuje w wysokości 1/12 proporcjonalnie do przepracowanych miesięcy? Czy mam traktować urlop na rok szkolny?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe