Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy w specjalnym ośrodku szkolno-wychowawczym w skład, którego wchodzą trzy szkoły powinien być odrębny statut dla ośrodka oraz odrębny dla każdej ze szkół wchodzących w jego skład?
Specjalny ośrodek szkolno – wychowawczy jest jedną placówką oświatową (w której skład wchodzą szkoły), nie zaś zespołem szkół, a w związku z tym w SOSW obowiązuje jeden statut (§ 36 ust. 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie publicznych placówek oświatowo-wychowawczych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych oraz placówek zapewniających opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania, Dz.U. z 2017 r., poz. 1606, art. 112 ust. 1 pkt 4 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2017 r., poz. 59).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11 sierpnia 2017 r. w sprawie publicznych placówek oświatowo-wychowawczych, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych oraz placówek zapewniających opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania
- Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy uczniowi, któremu za I semestr wystawiono ocenionę z zajęć w-f, a na cały drugi semestr ma zwolnienie lekarskie wystawiamy ocenę końcoworoczną czy piszemy - zwolniony
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Niedługo trzeba będzie zmienić wszystkie statuty szkół. Proszę o podanie prawidłowych jednostek redakcyjnych w tym dokumencie. Czy są tam artykuły czy paragrafy itd.?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Czy nauczycielowi zatrudnionemu na zastępstwo od 17.10.2011 przysługuje dodatkowe wynagrodzenie roczne "13" za 2011 rok? Pozdrawiam
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o podstawę prawną następującej sytuacji: nauczyciel dyplomowany zatrudniony w szkole na etacie na czas nieokreślony prosi o zniżkę godzin do 6/18 ze względu na trudną sytuację rodzinną. Co powinnam zrobić?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jeśli uczniowie mają założone arkusze ocen o nr MEN-I/44/1 i mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność ruchową czy autyzm czy w tym przypadku podaje się adnotację w arkuszu ocen u góry strony typu "Uczeń realizował program nauczania dostosowany do indywidualnych możliwości i potrzeb na podstawie orzeczenia nr.........wydanego przez zespół Orzekający w PPP........." bo w rozporządzeniu z dnia 7 czerwca 2023 r. w paragrafie 32 podaje sie tylko miejsce wydania orzeczenia w przypadku ucznia który ma orzeczenie o niepełnosprawności lekkiej.
Reasumując to rozporządzenie w przypadku w/w uczniów nie należy nic pisać. Prosze o szybkie wyjaśnienie tej sytuacji. Dziękuje
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe