Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nie muszą. Szkoła przygotowuje ofertę zajęć uzupełniających, zgodnie z zainteresowaniami uczniów. Zajęcia uzupełniające uczniowie realizują w wymiarze od 2 do 4...

PORADA PRAWNA

25 maja 2012 Prawo oświatowe

Czy w liceum ogólnokształcącym, zgodnie z nową podstawą programową, muszą odbyć się takie zajęcia jak zajęcia artystyczne bądż ekonomika w praktyce?

Nie muszą. Szkoła przygotowuje ofertę zajęć uzupełniających, zgodnie z zainteresowaniami uczniów. Zajęcia uzupełniające uczniowie realizują w wymiarze od 2 do 4 przedmiotów. Zgodnie z nowym rozporządzeniem w sprawie ramowych planów nauczania, 2 przedmioty powinny być realizowane jako:

- historia

- geografia lub biologia lub chemia lub fizyka.

Uczeń, który nie realizuje w zakresie rozszerzonym przedmiotu historia, jest obowiązany realizować przedmiot uzupełniający historia i społeczeństwo.

Uczeń, który nie realizuje w zakresie rozszerzonym przedmiotu: geografia, biologia, chemia lub fizyka, jest obowiązany realizować przedmiot uzupełniający przyroda.

 

Reasumując, dwa przedmioty muszą być wybrane spośród wyżej wymienionych. Mając do dyspozycji maksymalnie 4 przedmioty uzupełniające, uczeń może wybrać jeszcze 2. Mogą to być wówczas np. zajęcia artystyczne lub ekonimika w praktyce. Należy jednak pamiętać, że liczba zajęć uzupełniających wynosi od 2 do 4, czyli w praktyce może być i tak, że uczeń wybierze jedynie dwa przedmioty, np. historię i biologię.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT