Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne  Nie, ponieważ przepisy jednoznacznie określają sposób oznaczania poziomu nauczania języków obcych. Podstawa prawna ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI...

PORADA PRAWNA

16 lipca 2012 Nadzór pedagogiczny

Czy uczniowi, który w gimnazjum uczył się języka obcego na poziomie III.1 można przydzielić (ze względu na słabe wyniki)w szkole ponadgimnazjalnej poziom IV.0?

 

Nie, ponieważ przepisy jednoznacznie określają sposób oznaczania poziomu nauczania języków obcych.


 

Podstawa prawna


 

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych z dnia 28 maja 2010 r.


 

Załącznik nr 1 INFORMACJE OGÓLNE


 

12. Na świadectwach szkolnych promocyjnych, świadectwach ukończenia szkoły oraz arkuszach ocen uczniów klas, w których dla przedmiotu język obcy nowożytny stosuje się podstawę programową kształcenia ogólnego, określoną w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 23 grudnia 2008 r. w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół (Dz. U. z 2009 r. Nr 4, poz. 17), w części przeznaczonej na wpisanie ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych, obok nazwy języka obcego nowożytnego, umieszcza się adnotację o poziomie nauczania tego języka:
1) w gimnazjum:


 

a) „III.0” — w przypadku uczniów rozpoczynających naukę danego języka obcego nowożytnego,


 

b) „III.1” — oznaczającą poziom zbliżony do poziomu A2 w skali globalnej biegłości językowej według „Common European Framework of Reference for Languages: learning, teaching, assessment — Europejski system opisu kształcenia językowego: uczenie się, nauczanie, ocenianie — w przypadku uczniów kontynuujących naukę danego języka obcego nowożytnego nauczanego w szkole podstawowej;”


 

2) w szkole ponadgimnazjalnej:


 

a) „IV.0” — w przypadku uczniów rozpoczynających naukę danego języka obcego nowożytnego,


 

b) „IV.1p.” — oznaczającą poziom zbliżony do poziomu B1 w skali globalnej biegłości językowej, o której mowa w pkt 1 lit. b — w przypadku uczniów kontynuujących naukę danego języka obcego nowożytnego prowadzoną w zakresie podstawowym,


 

c) „IV.1r.” — oznaczającą poziom zbliżony do poziomu B2 w skali globalnej biegłości językowej, o której mowa w pkt 1 lit. b — w przypadku uczniów kontynuujących naukę danego języka obcego nowożytnego prowadzoną w zakresie rozszerzonym,


 

d) „IV.2” — oznaczającą poziom zbliżony do poziomu C1 w skali globalnej biegłości językowej, o której mowa w pkt 1 lit. b — w przypadku uczniów oddziałów dwujęzycznych.


 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2024 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT