Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Plany nadzoru pedagogicznego 2023/2024
- Wzory dokumentów kontrolnych 2023/2024
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego 2022/2023
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy uczeń po I klasie liceum może przenieść się do innej klasy, mimo że są tam inne rozszerzenia? Uczeń w klasie pierwszej zgodnie z nowym ramowym planem wybrał klasę z rozszerzeniami: matematyka, informatyka, fizyka; realizował tylko rozszerzenie z matematyki. Od nowego roku w drugiej klasie chce kontynuować naukę w klasie z rozszerzoną matematyką, biologią i chemią; w tej klasie również matematyka była w kl. I rozszerzona. Dziękuję za odpowiedź.
Podstawa prawna: ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 20 lutego 2004 r.w sprawie warunków i trybu przyjmowania uczniów do szkół publicznych oraz przechodzenia z jednych typów szkół do innych (ze zm.).
§ 19. 3. Różnice programowe z zajęć edukacyjnych realizowanych w klasie, do której uczeń przechodzi, są uzupełniane na warunkach ustalonych przez nauczycieli prowadzących dane zajęcia.
Na tej podstawie można stwierdzić, że uczeń może zmienić klasę, ale powinien uzupełnić różnice programowe z zajęć edukacyjnych na warunkach ustalonych przez nauczycieli prowadzących dane zajęcia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak powinno prawidłowo być napisane zarządzenie dopuszczające do użytku programów wychowania przedszkolnego( prawidłowa podstawa prawna)
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektor sprawdzając 24 czerwca dokumentację wychowawcy kl.III, w tym dziennik i dokument zawierający ilość godzin danego przedmiotu zrealizowanych w cyklu trzyletnim zobaczył, że nauczyciel historii wykazał jako zrealizowane 188 godzin tego przedmiotu. Jakie kroki wobec nauczyciela powinien podjąć dyrektor? Jest już oczywiście po radzie klasyfikacyjnej. Nauczyciele na radzie w kwietniu otrzymali informację przypominającą o monitorowaniu ilości godzin. W razie zagrożenia braku wymaganych godzin, mieli zgłosić dyrektorowi, aby sytuację naprawić. Informacja wisiała także w pokoju nauczycielskim. Istnieje podejrzenie, że nauczyciel nawet nie wie ile wynosi minimum godzin z jego przedmiotu, skoro tak wykazał i potwierdził własnoręcznym podpisem.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Co to znaczy, że dziecko zostało przyjęte do szkoły? Czy jest to data złożenia wniosku przez rodziców o zapisanie dziecka do szkoły (nie chodzi tu tylko o klasę pierwszą ), czy potwierdzenie, że szkoła zapewnia temu dziecku miejsce od września w danej klasie, ale to potwierdzenie jest z datą np. majową, czy też pierwszy września?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Kiedy powinna być podejmowana przez radę pedagogiczną uchwała dotycząca ustalenia doskonalenia zawodowego?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Jaką należy wpisać podstawę prawną do uchwały dotyczącej zaopiniowania planu finansowego na nowy rok szkolny w przedszkolu?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe