Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Prawo do dodatkowej, bezpłatnej nauki języka polskiego mają ci uczniowie będący obywatelami polskimi, którzy nie znają języka polskiego albo znają go na poziomie...

PORADA PRAWNA

05 listopada 2015 Prawo oświatowe

Czy uczeń oddziału przedszkolnego (pięciolatek), który przebywał 3 lata za granicą, mówi po polsku, ale przekręca końcówki ma prawo do dodatkowych zajęć lekcyjnych z języka polskiego?

Prawo do dodatkowej, bezpłatnej nauki języka polskiego mają ci uczniowie będący obywatelami polskimi, którzy nie znają języka polskiego albo znają go na poziomie niewystarczającym do korzystania z nauki. Dziecko, które tylko przekręca końcówki słów, może korzystać z edukacji prowadzonej w języku polskim, a także ma możliwość poprawy prawidłowego mówienia w toku nauki; nie jest zatem uprawnione do dodatkowych bezpłatnych lekcji (art. 94a ust. 4 i 4b UoSO).

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT