Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy treść aktu nadania stopnia awansu zawodowego należy wpisać w specjalny druk ścisłego zarachowania, czy można wypisać komputerowo na zwykłej kartce? Czy data w akcie nadania stopnia awansu zawodowego powinna być datą sierpniową?
Na ten temat pisaliśmy wielokrotnie. Akt nadania stopnia awansu zawodowego posiada swój wzór z numerem. Oznacza to, że dokument ten podlega rejestracji. Akt ten jest decyzją administracyjną, zatem podlega warunkom z art. 107 § 1 Kodeksu postępowania administracyjnego. W powyższej regulacji wymieniono następujące elementy: 1) oznaczenie organu administracji publicznej, 2) datę wydania, 3) oznaczenie strony lub stron, 4) powołanie podstawy prawnej, 5) rozstrzygnięcie, 6) uzasadnienie faktyczne i prawne, 7) pouczenie, czy i w jakim trybie służy odwołanie, 8) podpis z podaniem imienia i nazwiska oraz stanowiska służbowego osoby upoważnionej do wydania decyzji.Pozostałe wpisy w akcie nadania stopnia awansu zawodowego wynikają z art. 9b ust. 5 ustawy: 1) nazwa komisji kwalifikacyjnej lub egzaminacyjnej, 2) numer i data wydania zaświadczenia o uzyskaniu akceptacji lub zdaniu egzaminu, 3) stopień awansu zawodowego, 4) informację o poziomie wykształcenia nauczyciela.Data nadania musi być zgodna ze stanem faktycznym.
Podstawa prawna: 1) Karta Nauczyciela ustawa z dnia 26.01.1992 r. (ze zm.), 2) Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 marca 2013 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli lub od 1.09.2018: 3) ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 26 lipca 2018 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel pracujący, który uzyskał dyplom licencjacki wychowania przedszkolnego w czerwcu 2020 r. może od września 2020, rozpocząć staż na nauczyciela kontraktowego?
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor może odmówić rozpoczęcia stażu na mianowanego nauczycielowi, który musi uzupełnić kwalifikacje? Nauczyciel ma pedagogikę rewalidacyjną o specjalności surdopedagogika i pedagogikę leczniczą, a musi mieć oligo. W tym roku pracuje prowadząc zajęcia rewalidacyjne, wcześniej był wspomagającym.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Czym różni się uzyskanie pozytywnych efektów w pracy dydaktycznej, wychowawczej lub opiekuńczej na skutek wdrożenia działań mających na celu doskonalenie pracy własnej i podniesienie jakości pracy szkoły od uzyskaniea pozytywnych efektów w zakresie realizacji zadań odpowiednio na rzecz oświaty, pomocy społecznej lub postępowania w sprawach nieletnich, w związku z zajmowanym stanowiskiem lub pełnioną funkcją.
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik pracował w szkole A na pełny etat, było to podstawowe miejsce pracy. Wypłacany był główny dodatek stażowy. Nasza szkoła była dodatkowym miejscem pracy, gdzie dodatek stażowy był wypłacany w czwartym roku pracy. W październiku tego roku Nauczyciel złożył oświadczenie, że podstawowym miejscem pracy jest nasza szkoła, ponieważ tu realizuje pełny wymiar godzin, a w szkole A ma parę godzin. Uważam, że nie ma podstaw do przeliczenia stażu. Ponieważ pracownik nie posiada świadectwa pracy ze szkoły A, gdyż nadal tam pracuje? Jak rozwiązać ten problem?
- Mam pytanie dotyczące zmiany miejsca pracy przez nauczyciela, który jest w trakcie stażu na nauczyciela mianowanego. Nauczyciel jest zatrudniony w szkole do 31 VIII 2019 r. Czy za dotychczasowy okres stażu powinien otrzymać ocenę pracy czy dorobku zawodowego? Zgodnie z art. 9f ust. 2 (Dz. U. z 2018. poz. 967), nowe brzmienie o ocenie dorobku będzie obowiązywało od 1 IX 2019 r. W tym terminie ten nauczyciel będzie już zatrudniony w innej placówce. Czy dobrze rozumiem, że powinien otrzymać ocenę pracy? (nadmieniam też, że w dotychczasowej szkole od 1 IX zmieni się też dyrektor).
Awans zawodowy Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe