Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Jedynie uczniowie klas szkół podstawowych (dopiero od I klasy, także gdy dziecko rozpoczęło w niej naukę w wieku 6 lat) mają prawo do bezpłatnego dostępu do...

PORADA PRAWNA

07 września 2017 Prawo oświatowe

Czy sześciolatek w przedszkolu może mieć darmowe książki i pomoce? Czy przedszkole może na to dostać jakąś dodatkową subwencje?

Jedynie uczniowie klas szkół podstawowych (dopiero od I klasy, także gdy dziecko rozpoczęło w niej naukę w wieku 6 lat) mają prawo do bezpłatnego dostępu do podręczników, materiałów edukacyjnych lub materiałów ćwiczeniowych, przeznaczonych do obowiązkowych zajęć edukacyjnych z zakresu kształcenia ogólnego, określonych w ramowych planach nauczania ustalonych dla tych szkół (art. 22ac UoSO). Na dziecko objęte wychowaniem przedszkolnym nie przysługuje taka dotacja, ponieważ podstawa programowa w ogóle nie przewiduje korzystania z podręczników, ani nie jest dla nich przewidziana odrębna dotacja na pomoce dydaktyczne.

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe





Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT