Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy świadczenie organizowane na własną rękę zwane "pod gruszą" są wypłacane każdego roku nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz emerytom?
Szczegóły, o których mowa w pytaniu są unormowane w regulaminie placówki/ szkoły. Zasady i warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z funduszu oraz zasady przeznaczania środków funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej określa regulamin zakładowego funduszu świadczeń socjalnych. Ustalanie zasad wykorzystania zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, w tym podział środków z tego funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności, ustala pracodawca w regulaminie uzgodnionym z zakładową organizacją związkową. Przyznawanie pracownikom świadczeń z funduszu, o którym mowa wyżej, dokonywane jest w uzgodnieniu z zakładową organizacją związkową. Ustawa określa zasady tworzenia przez pracodawców zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, zwanego dalej „Funduszem”, i zasady gospodarowania środkami tego Funduszu, przeznaczonego na finansowanie działalności socjalnej organizowanej na rzecz osób uprawnionych do korzystania z Funduszu, na dofinansowanie zakładowych obiektów socjalnych oraz na tworzenie zakładowych żłobków, klubów dziecięcych, przedszkoli oraz innych form wychowania przedszkolnego.Użyte w ustawie określenie: osoby uprawnione do korzystania z funduszu oznacza pracowników i ich rodziny, emerytów i rencistów – byłych pracowników i ich rodziny oraz inne osoby, którym pracodawca przyznał, w regulaminie prawo korzystania ze świadczeń socjalnych finansowanych z funduszu. Należy przy tym pamiętać, że przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z funduszu. Zatem przyznawanie dopłat uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej (należy zatem zróżnicować dofinansowanie).
Podstawa prawna: 1. Ustawa z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (ze zm.), w szczególności art. 8; 2. Ustawa z dnia 23 maja 1991 roku o związkach zawodowych, (ze zm.) w szczególności art. 27.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy dyrektor zespołu przebywając na urlopie wypoczynkowym może podpisywać dokumenty?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Mam pytanie chcemy w przedszkolu zorganizować wycieczkę do zoo. Wycieczka przewidziana jest dla dziecka i jego mamy. Niektóre mamy chcą zabrać młodsze lub starsze rodzeństwo nie chodzące do przedszkola. Moje pytanie brzmi kto odpowiada prawnie za rodzica i dziecko nie chodzące do przedszkola - przedszkole jako organizatorzy czy rodzic i czy my musimy dodatkowo ubezpieczać rodziców i dzieci nie chodzące do przedszkola czy wystarczy ich własne ubezpieczenie?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Niepełnoletnia uczennica gimnazjum od 20 września 2017 r. nie uczęszcza do szkoły. Jest to decyzja ojca, który w ten sposób protestuje przeciw decyzji sądu (sprawa ta nie ma związku z uczennicą). Do ojca zostały wysłane już dwa upomnienia i wniosek o egzekucję w związku z brakiem realizacji obowiązku szkolnego przez córkę. Czy Dyrektor szkoły, ze względu na dobro dziecka powinien/może złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa polegające na uniemożliwieniu realizacji obowiązku szkolnego?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Mamy obowiązek zawarcia tak zwanej umowy w sprawie korzystania ze stołówki szkolnej przez ucznia. Czy jest może jakiś wzór , z którego można by było skorzystać?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Jak wyglądają procedury powołania i odwołania wicedyrektora szkoły?
Inne Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe