Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy są nowe arkusze ocen, które mają nazwy nowych przedmiotów, które nauczane są w klasie VII? Wzór MEN-I/37a/2 nie uwzględnia nowych przedmiotów, nie ma też miejsca na wpisanie. Nie chodzi mi o dokument stworzony przez Państwa ekspertów, ale o informację, czy jest nowe rozporządzenie, ponieważ wzory druków w ROZPORZĄDZENIU MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 18 stycznia 2017 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych nie uwzględniają nowych przedmiotów.
Nie obowiązuje nowy wzór arkusza ocen. Zgodnie z § 29 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 stycznia 2017 r. w sprawie świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, Dz.U. z 2017 r., poz. 170 arkusze ocen uczniów szkoły podstawowej, założone na drukach według dotychczasowych wzorów, są prowadzone na tych drukach do czasu zakończenia przez ucznia nauki w danej szkole. Dla szkoły oznacza to następujące obowiązki: w dotychczasowym druku nie wypełnia się arkusza odnośnie ostatniej klasyfikacji rocznej (równoznacznej z ukończeniem szkoły); należy dołożyć do środka arkusza i ponumerować karty, na których będą odnotowywane przedmioty i oceny klasyfikacyjne, które nie zmieściły się na poprzednich kartach z druku.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Bardzo proszę o odpowiedź na pytanie czy obowiązkiem jest by w każdej szkole była pielęgniarka szkolna, jeżeli tak, to poproszę o podanie podstawy prawnej i czy za podstawową opiekę pielęgniarską w szkole odpowiedzialny jest bezpośrednio dyrektor szkoły czy organ prowadzący powinien zapewnić taka opiekę?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka będąca właścicielem gospodarstwa rolnego o powierzchni 0,78 ha przeliczeniowego (1,79 ha fizycznego) chce skorzystać z urlopu dla poratowania zdrowia. Czy przysługuje jej prawo do tego urlopu na podstawie art. 73 KN i czy fakt posiadania gospodarstwa (brak żywego inwentarza, nie jest prowadzona produkcja towarowa, są tylko odziedziczone po rodzicach grunty rolne) nie ogranicza tego prawa?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy w przepisach prawa oświatowego istnieje podstawa prawna do oceniania uczniów na podstawie średniej ważonej?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy język angielski do 2020 roku w przedszkolu niepublicznym może prowadzić w swojej grupie nauczyciel wychowania przedszkolnego bez udokumentowanych kwalifikacji językowych? jeżeli nie, co taki nauczyciel powinien ukończyć (jaki kurs, szkolenie, studia podyplomowe) aby móc prowadzić zajęcia językowe w swojej grupie wynikające z podstawy prawnej.
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczące interpretacji rozporządzenie MEN z dnia 13.08.15 w sprawie warunków przechodzenia ucznia ze szkoły publicznej: §2.1
5) uczeń przechodzący z klasy I lub II technikum może być przyjęty do klasy I publicznego LO. Pytanie: Czy uczeń może być przyjęty tylko do publicznego LO, a co z niepublicznymi szkołami?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe