Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Nauczyciel nie posiada kwalifikacji do prowadzenia zajęć języka anielskiego, jeśli nie legitymuje się którymś z certyfikatów wymienionych w spisie w załączniku do...

PORADA PRAWNA

12 lipca 2018 Prawo oświatowe

Czy język angielski do 2020 roku w przedszkolu niepublicznym może prowadzić w swojej grupie nauczyciel wychowania przedszkolnego bez udokumentowanych kwalifikacji językowych? jeżeli nie, co taki nauczyciel powinien ukończyć (jaki kurs, szkolenie, studia podyplomowe) aby móc prowadzić zajęcia językowe w swojej grupie wynikające z podstawy prawnej.

Nauczyciel nie posiada kwalifikacji do prowadzenia zajęć języka anielskiego, jeśli nie legitymuje się którymś z certyfikatów wymienionych w spisie w załączniku do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, Dz.U. z 2017 r., poz. 1575 (np. FCE z oceną co najmniej C), a i tak posiadając go mógłby bez ukończonych studiów językowych prowadzić te zajęcia do 31 sierpnia 2020 r. (§ 30 ww. rozporządzenia). W związku z tym nauczyciel aktualnie nie może prowadzić zajęć językowych (art. 91b ust. 2b KN, art. 13 ust. 6 pkt 2 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, Dz. U. z 2018 r., poz. 996 ze zm.). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

PODOBNE PROBLEMY

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT