Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy prawidłowo naliczono dodatek funkcyjny dla sekretarza szkoły? Dodatek funkcyjny dla sekretarza szkoły nalicza się zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 sierpnia 2005 r. W rozporządzeniu tym nie ma określonych konkretnych kwot dodatku dla sekretarzy szkól, a są tylko pewne ograniczenia co do jego maksymalnej wysokości. W przypadku sekretarzy szkół zostało zastrzeżone, że dodatek funkcyjny nie może przekroczyć 80% najniższego wynagrodzenia zasadniczego. Na obecną chwilę w gminie najniższym wynagrodzeniem jest wynagrodzenie wynoszące 1850,00 zł brutto, czyli maksymalna kwota przyznanego dodatku to 1480,00. Czy jeśli sekretarz ma wyższą zasadniczą i jest naliczony dodatek funkcyjny 20% od jego zasadniczej, ale nie przekracza kwoty 1480,00 to jest to błędne naliczenie ?
W obecnym stanie prawnym obowiązuje Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 18.03.2009 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych. W rozporządzeniu tym nie ma dodatku funkcyjnego dla pracowników samorządowych zatrudnionych na podstawie umowy a pracę, a jedynie dla zatrudnionych na podstawie wyboru i powołania.
Zgodnie z art. 39 ust. 2 pkt. 2 ustawy z dnia 21.11.2008 r. o pracownikach samorządowych, pracodawca może określić w regulaminie wynagradzania obowiązującym w danej szkole, warunki i sposób przyznawania dodatków, w tym dodatku funkcyjnego.
To zatem od pracodawcy zależy, czy dodatek taki w ogóle w szkole będzie przysługiwał i w jakiej wysokości.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel rozpocznie pracę w szkole z dniem 1 września w niepełnym wymiarze godzin i będzie to jego dodatkowe zatrudnienie. Czy należy skierować nauczyciela na badania wstępne, jeżeli posiada aktualne badania okresowe i będzie nauczał tego samego przedmiotu, co w szkole macierzystej? Czy czynniki szkodliwe ujęte na skierowaniu ze szkoły macierzystej muszą być identyczne z czynnikami występującymi w naszej szkole?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Urlop dla poratowania zdrowia. Czy nauczyciela po urlopie dla poratowania zdrowia przed powrotem do pracy należy skierować na badania kontrolne do lekarza medycyny pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W trakcie przekształceń Zespołu Szkół na Szkołę Podstawową będziemy chcieli utworzyć w szkole nowe stanowisko - kierownika świetlicy - proszę o podanie procedury jaką powinien przejść dyrektor, żeby do tego doprowadzić? Proszę również o informacje na temat statusu takiej osoby w szkole - wykształcenie, ilość godz. pracy, dodatek kierowniczy… na tym stanowisku zatrudniony zostanie nauczyciel.
- Proszę o podanie konkretnego rozwiązania wyliczenia dodatku za trudne warunki pracy nauczyciela. Nauczyciel ma 21 godzin w tym 6 zajęć rewalidacyjnych. Proszę o podanie jak powinien wyglądać przykładowy zapis w regulaminie wynagradzania. Niestety organ prowadzący nie potrafi zwięźle podać wyliczeń.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o pomoc: Ile dni urlopu wypoczynkowego przysługuje pracownikowi (nauczyciel emerytowany) zatrudnionemu na 11/18 etatu, za ile dni powinien otrzymać ekwiwalent. Okres zatrudnienia to 17.09.2012-30.06.2013 r. Dziękuję za pomoc.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe