Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy pracownikowi zatrudnionemu na 3/4 etatu można ustalić dzień pracy z przerwą np. od 7.00 do 10.00 i od 13.00 do 16.00?
Opisana w pytaniu propozycja to system przerywanego czasu pracy określony w art. 139 kodeksu pracy.
Takie zatrudnienie pracownika musi być uzasadnione rodzajem pracy lub jej organizacją, rozkład godzin pracy musi być z góry ustalony i przewidywać nie więcej niż jedną przerwę w pracy w ciągu doby, trwającą nie dłużej niż 5 godzin. Przerwy nie wlicza się do czasu pracy, jednakże za czas tej przerwy pracownikowi przysługuje prawo do wynagrodzenia w wysokości połowy wynagrodzenia należnego za czas przestoju.
Ponadto, system przerywanego czasu pracy wprowadza się w układzie zbiorowym pracy lub w porozumieniu z zakładową organizacją związkową, a jeżeli u danego pracodawcy nie działa zakładowa organizacja związkowa - w porozumieniu z przedstawicielami pracowników wyłonionymi w trybie przyjętym u tego pracodawcy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Mam wątpliwości przy zaliczeniu do wyliczenia podstawy "13" pensji takich składników: - Nagroda Dyrektora z okazji Dnia Nauczyciela, - urlop okolicznościowy na śmierć członka rodziny, nieobecność usprawiedliwiona z tytułu krwiodawstwa. Nadmieniam że pracuję w szkole publicznej.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel zajęć praktycznych w klasach gimnazjalnych z przysposobieniem do pracy ma wykształcenie zawodowe tytuł mistrza z przygotowaniem pedagogicznym (n-l mianowany). Czy może uczyć teorii z przysposobienia zawodowego w klasach gimnazjum?
- W jakim terminie Organ Nadzoru Pedagogicznego jest zobowiązany do udzielenia odpowiedzi na pismo dyrektora szkoły wnioskujące o zatrudnienie nauczyciela bez kwalifikacji bądź osoby kończącej studia o danym kierunku? Mam tutaj na myśli udzielenie jakiejkolwiek odpowiedzi- pozytywnej bądź negatywnej. Czy ma tu zastosowanie kodeks postępowania administracyjnego?
- Czy nauczyciel będący przewodniczącym związków zawodowych ZNP pracujący obecnie w gimnazjum ma jakieś szczególne uprawnienia aby zostać zatrudnionym w szkole podstawowej po wprowadzeniu reformy oświaty?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel od kilku miesięcy choruje, w październiku 2017 r. z góry otrzymał wynagrodzenie za ten miesiąc, po czym dostarczył zwolnienie stwierdzające niezdolność do pracy od 02.10. Później były kolejne zwolnienia. Ostatnie przedłożone zwolnienie dotyczy całego lutego. Czy w marcu będziemy mogli potrącić pracownikowi nadpłacone mu wynagrodzenie (nienależne za czas choroby)? Czy musi on wyrazić na to zgodę na piśmie?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe