Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy pracownikowi po urlopie dla poratowania zdrowia (nauczycielowi) do 30 czerwca 2014 r. należy się urlop wypoczynkowy od 1 lipca. Jesli tak to ile ?
Jeżeli nauczyciel jest zatrudniony w szkole feryjnej, przysługuje mu urlop tak jak każdego roku na podstawie art. 64 ust. 1 Karty Nauczyciela:
"Nauczycielowi zatrudnionemu w szkole, w której w organizacji pracy przewidziano ferie letnie i zimowe, przysługuje urlop wypoczynkowy w wymiarze odpowiadającym okresowi ferii i w czasie ich trwania. "
Tak więc całe wakacje nauczyciel przebywa na uropie (oprócz oczywiście dni, w których dyrektor zobowiąże nauczyciela do:
1) przeprowadzania egzaminów;
2) prac związanych z zakończeniem roku szkolnego i przygotowaniem nowego roku szkolnego;
3) opracowywania szkolnego zestawu programów oraz uczestniczenia w doskonaleniu zawodowym w określonej formie,
w łącznym wymiarze nie więcej niż 7 dni).
Jeżeli nauczyciel jest zatrudniony w szkole nieferyjnej, przysługuje mu prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze 35 dni roboczych w czasie ustalonym w planie urlopów.
Fakt przebywania w trakcie roku szkolnego na urlopie dla poratowania zdrowia nie ma wpływu na uzyskanie prawa do urlopu wypoczynkowego. Jedynie w przypadku, gdy urlop zdrowotny pokrywa się z terminem urlopu wypoczynkowego, nie można udzielić w terminie późniejszym uzupełniającego urlopu wypoczynkowego, tak jak np. w przypadku zwolnienia lekarskiego czy urlopu macierzyńskiego w czasie ferii i wakacji.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jak naliczyć urlop nauczycielowi, zatrudnionemu w przedszkolu od 1.09.2020 r. (cały etat), jeśli wcześniej zatrudniony był z KP (firma prywatna) i wykorzystał do 31.08.2020 r. 17 dni urlopu? Ile dni należy mu się jeszcze do końca roku?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W związku z likwidacją szkoły nauczyciel chce przejść na wcześniejszą emeryturę (grudzień 2008 r. - 30 lat pracy, w tym 28 lat jako nauczyciel). Z jakim dniem powinien rozwiązać umowę o pracę, aby dostać obie odprawy, tzn. emerytalną i wynikającą z art. 20 KN? Nadmieniam, że od 1 września nauczyciel ten będzie zatrudniony w szkole prowadzonej przez stowarzyszenie.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pytanie dotyczy awansu nauczyciela na stopień nauczyciela mianowanego. Rozpoczęcie stażu 01.09.2015 r. od 04.09.2017 r nauczyciel przebywał na zwolnieniu ciągłym lekarskim w związku z ciążą a od 15.03.2018 r. na urlopach związanych z macierzyństwem do 13.03.2019 r. Czy nauczyciel może kontynuować staż na nauczyciela mianowanego czy jego nieobecność (1 rok 6 m i 10 dni) jest zbyt długa i musi on od nowa zaczynać staż? po urlopach związanych z rodzicielstwem przysługuje również urlop uzupełniający, czy on również wlicza się w okres nieobecności?
- Jak uzasadnić odwołanie od orzeczenia lekarskiego wydanego nauczycielowi celem skorzystania z urlopu dla poratowania zdrowia?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Na podstawie art. 68 KN nauczyciel zatrudniony w pełnym wymiarze zatrudnienia może uzyskać urlop bezpłatny, a co z nauczycielem zatrudnionym na pół etatu lub trochę więcej? Czy do niego należy stosować Kodeks Pracy? Jeśli tak, to jakie ma uprawnienia urlopowe? Czy nauczycielom (zatrudnionym w pełnym i niepełnym wymiarze) przysługuje tzw. urlop na żądanie? Czy dyrektor musi udzielać w/w urlopów, czy jest to jego dobra wola?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe