Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

DOKUMENT DO SPRAWDZENIA

ZAMÓW DOKUMENT

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Przepisy Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz.U. z 2018 r., poz. 936 ze zm.) w brzmieniu na dzień 10 stycznia 2020 r....

PORADA PRAWNA

09 stycznia 2020 Prawo oświatowe

Czy po zmianie rozporządzenia w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych sekretarzowi szkoły, głównej księgowej, kierownikowi ds. gospodarczych przysługuje dodatek funkcyjny? Ewentualne zmiany mają dotyczyć 2020 roku.

Przepisy Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych (Dz.U. z 2018 r., poz. 936 ze zm.) w brzmieniu na dzień 10 stycznia 2020 r. przewidują przyznanie dodatku funkcyjnego pracownikom zatrudnionym na podstawie powołania i wyboru. W szkole sekretarz, główna księgowa i kierownik do spraw gospodarczych są zatrudnieni na podstawie umowy o pracę i ww. rozporządzenie nie wymienia ich jako osób uprawnionych do dodatku funkcyjnego. W dniu 10 stycznia 2020 r. na stronie www.rcl.gov.pl nie został opublikowany projekt zmiany ww. rozporządzenia z planowanym przyznaniem dodatku funkcyjnego pracownikom zatrudnionym na umowy o pracę. Ewentualne przyznanie dodatku funkcyjnego pracownikom zatrudnionym na umowy o pracę mogłoby nastąpić w regulaminie wynagradzania, obowiązującym w danej szkole (art. 36 ust. 4 i 6 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, Dz. U. z 2019 r., poz. 1282). 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2020 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT