Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy po upływie dwóch miesięcy przebywania w stanie nieczynnyn nauczyciel może go wypowiedzieć/rozwiązać bez szkody finansowej?
Nauczyciel przebywający w stanie nieczynnym pozostaje w stosunku pracy. W związku z nieświadczeniem pracy otrzymuje obniżone wynagrodzenie - tylko zasadnicze i dodatki socjalne. W tym czasie może rozwiązać stosunek pracy za porozumieniem stron. Straci tym samym możliwość otrzymywania przez kolejne miesiące wynagrodzenia, które mógłby pobierać przez 6 miesięcy.
Zgodnie z art. 20 ust. 8 Karty Nauczyciela, w wypadkach podyktowanych koniecznością realizacji programu nauczania w tej samej lub w innej szkole nauczyciel pozostający w stanie nieczynnym może, na swój wniosek lub na wniosek dyrektora szkoły, podjąć pracę zgodnie z wymaganymi kwalifikacjami w niepełnym lub w pełnym wymiarze zajęć, jednak na okres nie dłuższy niż okres stanu nieczynnego. Z tytułu wykonywania pracy nauczycielowi przysługuje odpowiednie do wymiaru zajęć wynagrodzenie, niezależnie od pobieranego wynagrodzenia z tytułu pozostawania w stanie nieczynnym.
Jeżeli zatem nauczyciel w trakcie przebywania w stanie nieczynnym otrzyma propozycję pracy, nawet w innej szkole, to może otrzymywać dwa wynagrodzenia - ze stanu nieczynnego i z nowej umowy. Dodatkowa umowa nie może być jednak zawarta na dłużej niż do czasu zakończenia stanu nieczynnego. W przypadku rezygnacji ze stanu nieczynnego (rozwiązanie stosunku pracy za porozumieniem stron), nowy stosunek pracy może być zawarty dowolnie - umowa na czas nieokreślony, mianowanie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy podczas przebywania na L4 nauczyciel może brać udział w konkursie dyrektora szkoły bądź w konkursie na wolne stanowisko pracy w kuratorium?
- Mam nauczyciela dyplomowanego zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu pracy na czas nieokreślony w tym że w mojej szkole ma 1/2 etatu ,a 1/2 etatu uzupełniał w dwóch innych szkołach ( skierowanie od burmistrza na dany rok szkolny). W roku szkolnym 2010/2011 przebywa na urlopie na poratowanie zdrowia.Na jego miejsce został zatrudniony nowy bardzo dobry nauczyciel.Dyrektorzy tych 2 szkół w którym uzupełniał etat chcą pozostawić obecnego nauczyciela.Czy mogę dać wypowiedzenie nauczycielowi.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel posiadający wykształcenie - licencjat - nauczanie początkowe z wychowaniem fizycznym może być zatrudniony w oddziale przedszkolnym - klasie 0?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy pedagog lub inny specjalista może mieć w szkole nadgodziny?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jeżeli dyrektor lub wicedyrektor realizują godziny planowe ponadwymiarowe to proszę o informację, czy jeżeli w danym dniu kiedy dyrektor lub wicedyrektor pracują z dziećmi jest np. szkolenie lub narada na której mają obowiązek być to czy w tym dniu liczy im się nadgodziny planowe czy też nie?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe