Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy osoba, która ukończyła studia podyplomowe w zakresie edukacja i rewalidacja osób ze spektrum autyzmu oraz studia podyplomowe w zakresie edukacji i rehabilitacji osób z niepełnosprawnością intelektualną (oligofrenopedagogika) posiadająca przygotowanie pedagogiczne może prowadzić zajęcia rewalidacyjne z uczniem niepełnosprawnym intelektualnie w stopniu umiarkowanym ze sprzężeniem z autyzmem?
Szczegółowe kwalifikacje wymagane od nauczycieli, w szczególności poziom wykształcenia i jego zakres w odniesieniu do przedszkoli oraz poszczególnych typów szkół i rodzajów placówek określa rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz. U. z 2020 r., poz. 1289).
Na podstawie § 23 ust. 1 rozporządzenia, kwalifikacje do prowadzenia zajęć rewalidacyjnych, uwzględniających indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne oraz możliwości psychofizyczne uczniów niepełnosprawnych posiada osoba, która ma kwalifikacje określone w § 15 rozporządzenia, tzn.:
1) ukończyła studia lub zakład kształcenia nauczycieli, w zakresie odpowiednim do niepełnosprawności uczniów, na poziomie wymaganym do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym typie szkoły lub rodzaju placówki, lub
2) posiada wykształcenie na poziomie wymaganym do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym typie szkoły lub rodzaju placówki oraz przygotowanie pedagogiczne, a ponadto ukończyła studia podyplomowe, zakład kształcenia nauczycieli lub kurs kwalifikacyjny, w zakresie odpowiednim do niepełnosprawności uczniów.
Wobec tego nauczyciel ten wydaje się mieć odpowiednie kwalifikacje do prowadzenia tego typu zajęć rewalidacyjnych.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy dyrektorowi pracującemu w szkole w systemie pięciodniowym przysługuje dzień wolny za pracę wykonywaną w sobotę lub niedzielę - nadzór nad młodzieżą wyjeżdżającą na wycieczki edukacyjne i koncerty? Proszę o odpowiedz z podaniem podstawy prawnej.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor/nauczyciel zatrudniony w szkole prowadzonej przez Stowarzyszenie ma obowiązek dokonywania oceny pracy?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Witam!
Proszę o pomoc sporządzenia aneksu do umowy w związku ze zmianami organizacyjnymi szkoły dotyczącymi klas łączonych, a co za tym idzie mniejszą ilością godzin.
Nauczyciel kontraktowy zatrudniony na 12/18 etatu, na czas nieokreślony, po zmianach będzie zatrudniony na 8/18. Jak ma wyglądać aneks do umowy i czy porozumienie zmieniające warunki pracy i płacy mogą zastąpić aneks do umowy.
Z góry serdecznie dziękuję.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel stażysta zatrudniony w przedszkolu na umowę w zastępstwie od 1 stycznia 2017 roku. W roku szkolnym 2017/2018 otwieram nowy oddział przedszkolny, czy mogę w/w nauczyciela zatrudnić na czas nieokreślony od 1 września 2017 r. ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Od kilku lat pracuje w naszym niepublicznym przedszkolu i szkole psycholog. Zatrudniony jest na stanowisku psychologa - umowa o pracę (nie nauczyciela-psychologa). Czy psycholog zatrudniony w placówce niepublicznej musi mieć przygotowanie pedagogiczne (nie jest nauczycielem)?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe