Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne Osoba prowadząca niepubliczne przedszkole, która jednocześnie jest jego dyrektorem i posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolu, może pełnić...

PORADA PRAWNA

12 kwietnia 2018 Inne

Czy osoba będąca właścicielem i zarazem dyrektorem przedszkola niepublicznego mająca wykształcenie: mgr Edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna jak i zarządzanie oświata i inne podyplomowi Może prowadzić nadzór pedagogiczny w swojej placówce bez żadnego stopnia awansu zawodowego?

Osoba prowadząca niepubliczne przedszkole, która jednocześnie jest jego dyrektorem i posiada kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w przedszkolu, może pełnić nadzór pedagogiczny w tej placówce. Brak stopnia awansu zawodowego przez dyrektora niepublicznego przedszkola nie jest powodem, który uniemożliwia sprawowanie nadzoru pedagogicznego. Wystarczające jest posiadanie kwalifikacji do zajmowania stanowiska nauczyciela w tym przedszkolu w rozumieniu przepisów rozporządzenia w sprawie kwalifikacji wymaganych od nauczycieli. Zgłoszenie do ewidencji (lub zmiany w danych zawartych w zgłoszeniu) powinno zawierać dane dotyczące kwalifikacji pracowników pedagogicznych i dyrektora przewidzianych do zatrudnienia w przedszkolu.

Podstawa prawna:
1. Art.168 ust.4 pkt 5 ustawy z dnia 14 grudnia 2016r. Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017r. poz.59 z późn.zm.).
2. Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. z 2017r. poz. 1575).

 

 

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Podstawa prawna

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2019 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT