Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nowy statut przedszkola opracowany wg obowiązujących przepisów prawa oświatowego - ważny od 1 września 2017r. powinien być uchwalany przez Radę Pedagogiczną przedszkola (w porozumieniu z radą rodziców), a następnie przez Radę Gminy (nadmieniam, że struktura organizacyjna przedszkola nie uległa zmianie w porównaniu do lat poprzednich) jakie przepisy regulują kolejność wprowadzania nowego statutu przedszkola i kto kto go uchwala?
W przedszkolu publicznym organ prowadzący nadaje tylko pierwszy statut (art. 58 ust. 6 UoSO). Zmiany w statucie wprowadzają oraz kolejne statuty nadają organy przedszkola: rada pedagogiczna opracowuje projekt i przedkłada do uchwalenia radzie przedszkola, a jeśli taki organ nie działa w przedszkolu – statut uchwala rada pedagogiczna (art. 42 ust. 1, art. 50 ust. 2 pkt 1, art. 52 ust. 2 UoSO).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Uczestniczyliśmy w szkoleniu dotyczącym tworzenia statutu szkoły. Statut powinien określać jak działa placówka. Co innego wprowadza poza regulacjami z Rozporządzenia i Ustawy o SO bo one są nadrzędne. Czy konieczne jest więc powielanie paragrafów z Rozporządzenia czy Ustawy skoro tam jest to określone- np. kompetencje rady rodziców, rady pedagogicznej, zadania dyrektora, wychowawców, cele oceniania, organizacja egzaminów poprawkowych, pomoc pedagogiczna, obowiązek szkolny itp. Czy można tylko zapisać to co mamy innego-swojego? W publikowanych statutach są całe strony przepisane z rozporządzenia lub ustawy. Jak zrobić to prawidłowo?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Dotyczy szkoły niepublicznej: 1. Czy dzieci uczęszczające do tzw. klasy 0 muszą mieć oddzielną świetlicę, czy mogą być połączone z innymi dziećmi z klas 1-3?; 2. Czy maksymalna liczebność grupy świetlicowej może być większa niż 25, jeśli taki zapis zostanie uwzględniony w dokumentacji świetlicy - czy wystarczy żeby to był regulamin świetlicy?; 3. Czy kadra prowadząca świetlicę musi mieć uprawnienia pedagogiczne jak wychowawcy w świetlicy szkoły publicznej, czy organ prowadzący może sam określić wymagania i wykształcenie?; 4. Czy dziennik świetlicy musi zawierać informację o godz. przyjścia i opuszczenia świetlicy, czy wyłącznie obecność na poszczególnych lekcjach? Dziecko do świetlicy z reguły nie musi (zwłaszcza rano) przychodzić równo z dzwonkami lekcyjnymi. Jaką informacja powinna znaleźć się w dzienniku?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Poszukuje pełnej dokumentacji w zakresie Kontroli zarządczej w przedszkolu. Mam zapowiedzianą kontrole w tym zakresie. Coś tam mam, korzystałam też z opracowania zawartego na Państwa stronie jednakże to mnie przerasta...!!! proszę o pomoc.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Czy zapis w Statucie szkoły o tym, że szczegółowe zasady oceniania znajdują się w Wewnątrzszkolnych zasadach oceniania- jest prawidłowy. czy można w Statucie zawrzeć rozdział: Szczegółowe warunki i sposób oceniania wewnątrzszkolnego uczniów, a oprócz tego uchwalać osobny dokument zawierający szczegółowe warunki oceniania oraz przeprowadzania egzaminów klasyfikacyjnych, sprawdzających, poprawkowych?
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Proszę o wzór regulaminu innowacji pedagogicznych zgodnie z nowymi przepisami prawa od września 2017 r. Nie ma konieczności zgłaszania do kuratorium czy dokumentowania, ale sądzę, że zasady realizowania innowacji w szkole trzeba ustalić.
Prawo wewnątrzszkolne (regulaminy, procedury) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe