Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczycielowi przysługuje dzień wolny, aby pójść na szczepienie przeciwko COVID-19?
W pierwszej kolejności należy stwierdzić, że jak na razie szczepienie przeciwko COVID-19 nie jest zaliczone do szczepień obowiązkowych. Dodatkowo żaden akt prawny, w tym te wydane w związku z ogłoszeniem na terenie naszego kraju stanem epidemii, nie wskazują sposobu postępowania wobec pracownika, który w czasie pracy ma wyznaczony termin na szczepienie.
W odniesieniu do szczepień obowiązkowych istnieje obowiązek zwolnienia pracownika z pracy na ich dokonanie. Tak stanowi § 9 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 r. w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od pracy (t.j. Dz. U. z 2014 r. poz. 1632 z późn. zm.). Zobowiązuje on pracodawcę do zwolnienia od pracy pracownika na czas niezbędny do przeprowadzenia obowiązkowych badań lekarskich i szczepień ochronnych przewidzianych przepisami o zwalczaniu chorób zakaźnych, o zwalczaniu gruźlicy oraz o zwalczaniu chorób wenerycznych.
W obowiązującym stanie prawnym pracownik, który chce się zaszczepić przeciwko COVID-19, musi to zrobić w swoim prywatnym czasie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel szkoły podstawowej prowadzący zajęcia w oddziale przedszkolnym w wymiarze 24/25, doradztwo zawodowe 1/22 oraz 5 godzin rewalidacji. Z jakiego pensum powinien mieć liczoną rewalidację?
- Nauczyciel kontraktowy zatrudniony na czas nieokreślony złożył wniosek o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron bez okresu wypowiedzenia. Dyrekcja szkoły wyraża na to zgodę, co umieszczamy na świadectwie pracy. Na podstawie jakiej podstawy prawnej następuje rozwiązanie stosunku pracy w tym przypadku?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy dla nauczyciela za okres urlopu letniego tj. lipiec i sierpień należy się średnia wakacyjna za dodatek funkcyjny wicedyrektora szkoły?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel ma przydzielone godziny ponadwymiarowe z rewalidacji, uczeń przez miesiąc będzie przebywał w szpitalu,w tym czasie nauczyciel pozostaje w gotowości do pracy. Czy w związku z tym zgodnie z art.80 i 81 Kp należy wypłacić wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Mam nauczyciela który od 1 września bedzie na 3 roku stażu na nauczyciela dyplomowanego. Zgodnie z aneksem do arkusza ten nauczyciel będzie miał 4/18 zaj rewalidacyjnych, 1/18 zaj dyd.-wyr,2/18 zaj tanecznych, 2/18 opieki nad uczniami podczas dowozu uczniów do i ze szkoły autobusem szkolnym i 3/26 zajęć świetlicowych czyli ma 9/18 i 3/26. Czy opieka nad uczniami podczas dowozu wlicza się do przydziału zgodnie z kwalifikacjami i ten nauczyciel może odbywać staz w mojej szkole (nie ma żadnej umowy o pracę w innej szkole aby połączyć wymiar godzin) Proszę o szybką odpowiedz
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe