Proszę określić typ placówki, którą Państwo zarządzacie a dokumentacja i treści dla niej będą widoczne jako pierwsze. Szkoła Przedszkole

Dokumentacja dyrektora

SZKOLENIA WIDEO

NIEZBĘDNIK PRAWNY


Nadzor-pedagogiczny.pl Porady prawne  Ponieważ w 2021 r. nauczyciel nie wykorzysta urlopu wypoczynkowego w czasie ferii zimowych i letnich z powodu urlopu dla poratowania zdrowia, będzie uprawniony do urlopu...

PORADA PRAWNA

03 kwietnia 2021 Prawo oświatowe

Czy nauczycielowi będzie przysługiwał jeszcze urlop uzupełniający po powrocie do pracy z 12 to miesięcznego urlopu dla poratowania zdrowia (przyznany na czas 4 listopad 2020 do 3 listopada 2021)? Jeżeli tak to w jakim wymiarze i kiedy powinien podjąć pracę?

 Ponieważ w 2021 r. nauczyciel nie wykorzysta urlopu wypoczynkowego w czasie ferii zimowych i letnich z powodu urlopu dla poratowania zdrowia, będzie uprawniony do urlopu uzupełniającego w wymiarze 56 dni, zgodnie z art. 66 ust. 1 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela, Dz. U. z 2019 r., poz. 2215 ze zm. Nauczyciel nie decyduje samodzielnie o terminie urlopu uzupełniającego, ponieważ musi on zostać udzielony przez dyrektora, co może nastąpić w częściach lub w całości, a decyzja ta musi zostać zakomunikowana nauczycielowi. Zasadniczo więc nauczyciel powinien wrócić do pracy 4 listopada 2021 r., jeśli od tego dnia nie otrzyma urlopu uzupełniającego. Gdyby natomiast dyrektor w całości udzielił urlop uzupełniający bezpośrednio po urlopie zdrowotnym to nauczyciel będzie na nim przebywał do 29 grudnia 2021 r.

Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom​.

Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.


Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.

Zamów bezpłatny biuletyn informacyjny. Śledź na bieżąco:
  • Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
  • Porady i opinie ekspertów.
  • Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
  • Bieżące informacje prasowe

Copyright 2022 Forum Media Polska sp. z.o.o | Redesign: Duind.com

ZAWARTOŚĆ

KONTAKT