Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczycielowi będącemu na urlopie zdrowotnym przysługuje jednorazowy dodatek uzupełniający (według art.30a ust.3 Karta Nauczyciela)?
Zgodnie z art. 30a ust. 3 Karty Nauczyciela dodatek uzupełniający przysługuje nauczycielom zatrudnionym i pobierającym wynagrodzenie w roku, dla którego ustalono kwotę różnicy.
Nauczyciel przebywający na urlopie dla poratowania zdrowia pozostaje w zatrudnieniu i pobiera wynagrodzenie na podstawie art. 73 ust. 5 KN - nauczyciel w okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia zachowuje prawo do comiesięcznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku za wysługę lat oraz prawo do innych świadczeń pracowniczych, w tym dodatków socjalnych.
Przepis powyższy nie ogranicza wynagrodzenia nauczyciela jedynie do np. ostatnio pobieranego, czy też średniej z ostatniego roku. W okresie przebywania na urlopie dla poratowania zdrowia nauczycielowi przysługuje więc takie samo wynagrodzenie jak innym nauczycielom - w obecnie obowiązującej wysokości (dotyczą go również podwyżki płac i jednorazowy dodatek uzupełniający).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jaka jest podstawa prawna do ustalenia obowiązków na poszczególnych stanowiskach pracowniczych np. kucharka, woźna, pracownik gospodarczy, intendentka? Gdzie można znaleźć jakieś wytyczne?
- Czy zgodnie z nowymi przepisami dyrektorowi, wicedyrektorowi przysługuje 35 dni urlopu wypoczynkowego plus 4 dni na żądanie czy planujemy 31 dni urlopu wypoczynkowego i 4 dni zostawiamy na urlop na żądanie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel posiadający orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym może realizować godziny ponadwymiarowe. Czy należy obniżyć jego pensum do 16 godzin tygodniowo?
- Czy nauczyciel realizujący zajęcia w grupie pięcio i sześciolatków (oddział przedszkolny w szkole) powinien mieć pensum 22 godziny czy 25 godzin?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka dyplomowana z 35 letnim stażem chce rozwiązać umowę za porozumieniem stron z dniem 28 lutego. Od 1 marca chce iść na świadczenie kompensacyjne, czy należy jej się odprawa?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe