Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciela, który uzyskał stopień nauczyciela kontraktowego muszę zatrudniać na czas nieokreślony?
Co do zasady, nauczyciela kontraktowego zatrudnia się na czas nieokreślony, przy czym nie musi to być zatrudnienie w pełnym wymiarze, tak jak w przypadku mianowania. Obowiązek ten wynika z art. 10 ust. 4 Karty Nauczyciela.
Jedyny wyjątek od powyższej zasady stanowi ust. 7 tego artykułu, zgodnie z którym z osobą rozpoczynającą pracę w szkole, z nauczycielem kontraktowym, mianowanym lub dyplomowanym stosunek pracy nawiązuje się na podstawie umowy o pracę na czas określony (w tym w trakcie roku szkolnego), w przypadku zaistnienia potrzeby wynikającej z organizacji nauczania lub zastępstwa nieobecnego nauczyciela.
Potrzebą wynikającą z organizacji nauczania może być np. zatrudnienie nauczyciela na czas określony, w związku z nauczaniem danego przedmiotu tylko w danym roku szkolnym, w związku z przyszłą likwidacją szkoły (wygaszanie szkoły), zatrudnieniem nauczyciela, które uzależnione jest od przydzielenia środków finansowych przez organ prowadzący, co często ma miejsce przy zatrudnianiu nauczycieli specjalistów, np. logopedy.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczyciel we wrześniu i październiku, był zatrudniony na 15/18 średniorocznie i otrzymywał wynagrodzenie za 15 godzin gdy pracował rzeczywiście godzin 17. W listopadzie wymiar zatrudnienia zmienił się na pełen etat 18/18. Czy w związku z tym dyrektor może polecić do wypłaty wyrównanie za wrzesień i październik za 16 godzin wypracowanych a nie opłaconych? (po 2 godziny tygodniowo razy 8 tygodni).
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczycielowi zatrudnionemu na podstawie mianowania mogę zmienić przydział obowiązków poprzez porozumienie zmieniające Czy takie porozumienie stosuje się tylko jak zawiera się umowę o pracę z nauczycielem ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jesteśmy małą szkoła, w wyniku choroby frekwencja w klasie w okresie jednego tygodnia była 0. Nauczyciele w pracy byli. Co wpisać w takim przypadku do dziennika?
- Wypisuję świadectwo pracy, w którym stosunek pracy ustał w wyniku rozwiązania umowy o pracę z upływem czasu, na który była zawarta art. 30 § 1 pkt. 4 Kp Ustawy z dnia 26.06.1974 r. Kodeks Pracy Dz. U. z 2016 r. poz. 1666 z późn. zm. powinien być czy Dz.U. z 2019 r. poz. 1040 ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel na emeryturze, pracuje na 3/4 etatu w przedszkolu niepublicznym, na umowę na czas nieokreślony. Firma chce rozwiązać z nauczycielem umowę. Czy można zaproponować mu przeniesienie w stan nieczynny?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe