Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciela, który nie chce pracować zdalnie, można wysłać na postojowe?
Przestojem z zachowaniem prawa do wynagrodzenia zasadniczego (lub także dodatku funkcyjnego) jest objęty tylko nauczyciel, który nie posiada niezbędnych środków/narzędzi do wykonywania pracy poza siedzibą pracodawcy, a jednocześnie nie zapewni ich dyrektor – art. 81 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1320 w zw. z art. 3 ust. 3 – 5 ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. z 2020 r., poz. 1842). Przestojem zawinionym bez prawa do wynagrodzenia jest objęty nauczyciel, który w czasie zawieszenia stacjonarnej działalności szkoły nie wykonuje pracy w zdalny sposób, pomimo posiadania własnych narzędzi/sprzętu lub zapewnienia ich przez pracodawcę (art. 81 § 2 KP).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy dodatek uzupełniający dla nauczyciela za 2015r. należy się nauczycielowi: - zatrudnionemu od 1 września 2014 do 30.06.2015 na 6/18 etatu, - nauczyciel dyplomowany zatrudniony przez mianowanie, który od 7 września 2015 do 31 stycznia 2016 przebywał na urlopie bezpłatnym. Wątpliwość powstała na wskutek posiadania wykładni, która mówi, że nie wypłaca się dodatku, jeżeli nauczyciel nie był zatrudniony w dniu 31.12.2015.
- Kwalifikacje nauczyciela. Czy nauczyciel, który ukończył studia magisterskie na kierunku pedagogiki w specjalności: pedagogika resocjalizacyjna i opiekuńczo - wychowawcza może być zatrudniony na stanowisku nauczyciela o specjalnym przygotowaniu pedagogicznym (tzw. nauczyciel wspomagający)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel kontraktowy jest zatrudniony w przedszkolu na zastępstwo za nieobecnego nauczyciela na okres 1,5 roku do dnia 31 lipca 2016r. Czy od 1 września 2016r. należy z nim podpisać umowę na czas określony czy na czas nieokreślony? (umowa dotyczy niepełnego wymiaru godzin)
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Witam,
Kiedy powinna się rozwiązać umowa o pracę zawarta 01 września 2010 r. z nauczycielem na czas zastępstwa chorego nauczyciela, w sytuacji kiedy ferie zimowe zaczynają się od 14 lutego 2011, a chory nauczyciel nadal pozostaje na zwolnieniu lekarskim i wraca 20 lutego 2011r. ( kiedy trwają ferie zimowe)
Czy taka umowa rozwiązuje się z chwilą powrotu chorego nauczyciela do pracy, czy z chwilą rozpoczęcia ferii zimowych (placówka feryjna)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jak prawidłowo naliczyć i udzielić urlopu nauczycielowi przedszkola zatrudnionemu na umowę o pracę od 01.09.2020 do 31.08.2021 w wymiarze 3/24 (pracuje 2 dni w tygodniu)? Ile godzin mam ściągnąć z dnia urlopu, skoro nauczyciel ma oprócz godzin dydaktycznych być w przedszkolu (norma dobowa wyszła mi 2,5 h dziennie – tyle mam ściągnąć czy więcej?).
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe