Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel zatrudniony w przedszkolu posiadający wykształcenie: 1) licencjat - pedagogika integracyjna edukacji elementarnej (studia dzienne Uniwersytet - w opisie studiów jest wskazanie do pracy jako nauczyciel prowadzący lub wspomagający) 2) magister- pedagogika wczesnoszkolna 3) studia podyplomowe kierunek logopedia, tytuł logopedy, Czy posiada kwalifikacje aby być nauczycielem wspomagającym w grupie dzieci gdzie jest dziecko z orzeczeniem do kształcenia specjalnego (dziecko z Autyzmem)?
Nauczyciel nie posiada wymaganych kwalifikacji z powodu braku wykształcenia z zakresu pedagogiki specjalnej przygotowującej do pracy z uczniami z autyzmem (np. edukacja i rehabilitacja osób z autyzmem, oligofrenopedagogika) - § 7 ust. 2 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym, Dz.U. z 2017 r., poz. 1578 w zw. z § 4 ust. 1 pkt 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli, Dz.U. z 2017 r., poz. 1575.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym
- Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Zwyczajowo w szkole w czasie przerw świątecznych, dni dodatkowo wolnych od zajęć dydaktyczno - wychowawczych nauczyciele nie są w pracy, bowiem nie ma dzieci. Dyżur pełnią tylko 2-3 osoby dla zabezpieczenia ewentualnych dzieci niezgłoszonych wcześniej. Jak powinni mieć policzone i zapłacone godziny ponadwymiarowe bowiem nie przebywają w gotowości do pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Proszę określić wymiar urlopu wypoczynkowego przysługującego nauczycielowi zatrudnionemu (na zastępstwo) w placówce nieferyjnej (oddziale przedszkolnym przy szkole podstawowej) od 11 lutego 2019 r. do 10 lutego 2020 r. a następnie od 11 lutego 2020 r. do 7 lipca 2020 r.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel, który pracuje w dwóch różnych szkołach, ale w jednej gminie (ten sam organ prowadzący) uczestniczy w szkoleniu BHP w jednej ze szkół, czy nie jest to błędem jeśli ta druga szkoła podepnie ksero do akt osobowych tego nauczyciela zaświadczenie o aktualnym szkoleniu BHP ale z nazwą innej szkoły, stanowisko jest to samo ?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Woźna od 11 stycznia 2022 r. do 5 stycznia 2023 r. przebywa na świadczeniu rehabilitacyjnym. Czy okres ten powinien być zaliczony do pracowniczego stażu pracy? Jaka jest podstawa prawna?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel w lipcu odszedł na emeryturę. Po wakacjach ponownie podjął pracę w innej szkole. Z której szkoły powinien pobierać zapomogę zdrowotną (nie chodzi o zapomogę z Funduszu socjalnego lecz z funduszu zdrowotnego). Czy sam sobie wybiera szkołę, z której chce pobierać zapomogę?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe