Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel zatrudniony w dwóch placówkach może pobrać świadczenie z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych z obu placówek? Nauczyciel, który pracuje w dwóch szkołach na terenie naszej gminy, został poproszony przez drugą placówkę o złożenie deklaracji w sprawie pobierania świadczenia z ZFŚS.
Nauczycielowi zatrudnionemu w dwóch placówkach na podstawie dwóch umów o pracę przysługuje świadczenie z ZFŚS z obu tych stosunków pracy. Z obu umów o pracę przysługują mu bowiem odrębne uprawnienia i obowiązki.Nauczyciel ma prawo do korzystania ze świadczeń socjalnych z ZFŚS
Na mocy ustawy z 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych nauczyciel zatrudniony w szkole jest uprawniony do korzystania ze świadczeń i usług finansowanych z funduszu działającego w tej szkole. Uprawnionymi do świadczeń z funduszu są osoby wymienione w art. 2 ustawy.
Świadczenie socjalne przysługuje na podstawie obu umów o pracę
Jeżeli zatem nauczyciel jest zatrudniony w tym samym okresie w więcej niż jednej placówce, to jest on uprawniony na mocy ustawy do korzystania ze świadczeń funduszu obu placówek.
Sytuacja socjalna pracownika decyduje o przyznaniu świadczenia
Odrębną kwestią natomiast pozostaje przyznanie danego świadczenia z funduszu. Uprawnienie do korzystania ze świadczeń finansowanych z funduszu nie oznacza bowiem obligatoryjnego przyznania danego świadczenia. Przyznawanie świadczeń z funduszu obywa się z uwzględnieniem sytuacji socjalnej pracownika i jest to podstawowe kryterium, na podstawie którego pracownik otrzyma świadczenie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Organ prowadzący wydał nam polecenie o łączenie godzin w-f, religii, techniki, plastyki i muzyki. W związku z powyższym nauczyciele nie będą mieli pełnych etatów. Proszę o wzór pisma, które mam im wręczyć do 31 maja 2016. Czy muszę powiadamiać związki zawodowe?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Zwracam się z prośbą o pomoc w następującej sprawie. Nauczyciele z mojej szkoły chcą zorganizować 3-dniowy wypoczynek zimowy w czasie ferii dla dzieci ze szkoły. Organizatorem wypoczynku miałaby być szkoła. Nauczyciele są w tym czasie na urlopie, który wynika z Karty Nauczyciela. Jak najlepiej byłoby to zorganizować, żeby było zgodnie z przepisami? Czy w ogóle jest to możliwe?
- Czy od roku szkolnego 2016/2017 zmieniły się wymagania co do kwalifikacji nauczycieli wychowania przedszkolnego?
- Kończę kadencję bycia dyrektorem szkoły. Nie startuję w konkursie. Kto daje mi ograniczenie etatu, gdyż organ prowadzący zlikwidował etat bibliotekarza i mam 1/2 od 1.09.2019r. ?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel wf zatrudniony przez mianowanie w wymiarze 18/18( w tym 9 g powszechnej nauki pływania)przebywa na urlopie dla poratowania zdrowia do 15.10.2021.. Szkoła z pływalnią, na której realizowane są zajęcia pływania dla dzieci z różnych szkół organizowane przez organ prowadzący, a nauczyciele wf, posiadający uprawnienia trenerskie z pływania, mają godziny PNP w etatach. 15.03.2021 otrzymałam pisemną informację od Naczelnika Wydziału Edukacji, że biorąc pod uwagę sytuację epidemiczną i obowiązujące obostrzenia mam nie planować w arkuszu organizacji szkoły na rok szkolny 2021/2022 zajęć na basenie w ramach Powszechnej Nauki Pływania.
Czy mogę zmienić pensum z 18/18 nauczyciela na 26/26 wychowawcy świetlicy w/w nauczycielowi przebywającemu na urlopie dla poratowania zdrowia. Jest to jedyna możliwość pozostawienia go w zatrudnieniu. Czy muszę to konsultować na piśmie lub ustnie z nauczycielem, czy nie ? Jeśli odmówi, będę zmuszona wręczyć mu wypowiedzenie. Co zrobić jeśli nie zechce przyjść na rozmowę. Jakie kroki prawne wtedy podjąć? W projekcie majowym, który nota bene ma być gotowy na początku kwietnia nauczyciel będzie miał tytuł płatności urlop dla poratowania zdrowia, ale muszę też zaplanować mu przydziały bo wraca w trakcie roku szkolnego (etat- zastępstwo, a nie mam godzin wf).
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe