Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel wspomagający pracujący z uczniem z Zespołem Aspergera powinien po zakończonych zajęciach przebywać z tym uczniem na zajęciach świetlicowych?
Obowiązujące przepisy, a w szczególności rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym, Dz.U. z 2017 r., poz. 1578 nie określają, ile godzin dziennie lub czy przez cały czas pobytu dziecka z Zespołem Aspergera w szkole nauczyciel wspomagający ma obowiązek przebywać z dzieckiem. Wymiar czasu pracy takiego nauczyciela z uczniem musi więc zostać określony konkretnie dla danego dziecka w indywidualnym programie edukacyjno-terapeutycznym, z którego będzie wynikało, czy nauczyciel powinien pracować z uczniem na wszystkich, czy niektórych szkolnych zajęciach - § 6 ust. 1 pkt 2 ww. rozporządzenia.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Który zakład pracy powinien objąć opieką socjalną pracownika emeryta? Nauczycielka ur. 14.06.1953 r. pracowała od 15.08.1972 r. do 31.08.2000 r. w Szkole Podstawowej w Wilkowyjach a następnie w Liceum Medycznym w Warszawie. Od 01.09.2000 r. do 31.08.2006 r. pracowała w Zespole Szkół w Warszawie. Z tejże szkoły od 01.09.2006 r. przeszła na emeryturę i nadal w niej pracowała w niepełnym wymiarze do 31.08.2008 r. nigdy całkowicie nie zawiesiła emerytury. Od 01.09.2008 r. do 31.08.2011 r. pracowała w innych szkołach w niepełnym wymiarze. Od 01.09.2011 r. do chwili obecnej pracuje w Publicznym Gimnazjum nr 3 w Pruszkowie w niepełnym wymiarze – 10/18. Która szkoła jest uprawniona do objęcia nauczycielki opieka socjalną?
- Czy od września 2017r. ,w jednym oddziale edukacyjno-terapeutycznym dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym ze sprzężeniami mogą uczyć się dzieci z klasy 5 szkoły podstawowej specjalnej i kl.3 gimnazjum specjalnego?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Witam, moje pytanie dotyczy spełniania realizacji obowiązku szkolnego przez ucznia poza szkołą. Czy jest taka możliwość, jeśli dziecko będzie w klasie V? W ustawie jest mowa o zezwoleniu zgodnym z paragrafem 14 ust. 3 (a tam jest mowa o rocznym przygotowaniu przedszkolnym). Rodzice chcą sami uczyć dziecko. Czy mogą? Jak wygląda decyzja wydana przez dyrektora szkoły (Chodzi o wzór. Czy jest coś takiego jak księga decyzji?) Czy opinia może być z jakiejkolwiek poradni, czy z poradni, z którą szkoła współpracuje? Jakie są terminy wydania decyzji? Czy dziecko nadal będzie uczniem tej szkoły, czyli czy liczę i wpisuję je do ewidencji, czy dostanę na nie subwencję? (Jest to dziecko nie z mojego obwodu, ale już kilka lat chodzi do mojej szkoły?) Czy wniosek składa do mnie, czy do szkoły obwodowej? Czy mogę się nie zgodzić na nauczanie w domu? Bardzo proszę o jakieś rady. Wzory dokumentów. Dziękuję
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy nastąpiła zmiana w przyjęciu nowego ucznia do szkoły podstawowej w czasie trwania roku szkolnego 2019/2020?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Czy do rozpoczęcia nauczania domowego potrzebna jest opinia poradni? Mamy pandemię i chyba obowiązują przepisy o pandemii?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe