Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel może być zatrudniony w oddziale przedszkolnym na 12,5/25 jako nauczyciel i jako pomoc nauczyciela z Kodeksu Pracy na pozostałą część etatu czyli 20 godz.?
Co do zasady z jednym pracownikiem może pracodawcę łączyć jeden stosunek pracy. W przypadku jednak, gdy dodatkowa praca jest rodzajowo inna niż pierwsza, można z tym samym pracownikiem zawrzeć drugą umowę o pracę. Warunkiem niezbędnym jest tutaj zachowanie norm czasu pracy.
W opisanym przypadku, praca nauczyciela jest pracą rodzajowo inną niż pomocy nauczyciela, co ma odzwierciedlenie nie tylko w wykonywanych czynnościach lecz również w wymaganych kwalifikacjach dla obu stanowisk. W związku z tym można taką osobę zatrudnić na podstawie dwóch odrębnych umów o pracę - jedną na podstawie przepisów Karty Nauczyciela, drugą na podstawie kodeksu pracy (pracownik niepedagogiczny), o ile czas pracy z obu umów nie przekroczy ogólnych norm czasu pracy (40 godzin tygodniowo i 8 dziennnie).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Jakie elementy powinien zawierać statut niepublicznego liceum ogólnokształcącego?
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Proszę mi podpowiedzieć jakie są kolejne kroki w/s zatrudnienia pedagoga specjalnego dla ucznia kl. III z zespołem Aspergera. Rodzic z orzeczeniem złożył stosowne podanie. Wiem, że od 01.01.2016r. takiego pedagoga zatrudnia się obligatoryjnie. W związku z tym proszę mi podać przykład pisma do organu prowadzącego, bo w tym wypadku nie muszę prosić o zgodę. Co powinnam zawrzeć w moim piśmie (ilość godzin, ....?)
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Jaką liczbę godzin należy przeznaczyć na naukę języka angielskiego w oddziale przedszkolnym od września 2015? (czy 1h czyli dwa zajęcia po 30 minut?)
Prawo oświatowe Przeczytaj odpowiedź
- Witam. Mam pytanie dotyczące wypłacenia ekwiwalentu za urlop wypoczynkowy. Nauczyciel w okresie od 1.09.2012 r. do 28.02.2013 r. przebywał w stanie nieczynnym, ale jednocześnie pracował w tej samej szkole i w tym samym czasie w wymiarze 10/18. Jaki wymiar ekwiwalentu za urlop przysługuje nauczycielowi? Czy za stan nieczynny i czas zatrudnienia? Czy może tylko za jeden z nich?
- We wrześniu bieżącego roku nauczyciel zwrócił się z prośbą o wydanie świadectwa pracy za okres od 1 IX 1984 do 1 IX 1990. W tym czasie nauczyciel pracował w innej szkole i na swoją prośbę oraz za zgodą Inspektora Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta został przeniesiony na równorzędne stanowisko do mojej szkoły. Z dniem 1 IX 1990 roku podjął pracę w mojej szkole. Pracował na stanowisku dyrektora szkoły do 1 IX 1999r. Uchwałą Zarządu Gminy z dniem 15 IV 1999 r otrzymał powołanie na dyrektor gimnazjum, a funkcję objął 1 IX 1999 r. W tym dniu nauczyciel zrezygnował z funkcji dyrektora szkoły i poprosił o przeniesienie na stanowisko nauczyciela w gimnazjum. Z dniem 1 IX 1999r odwołał go z funkcji dyrektora szkoły podstawowej. Został przeniesiony na stanowisko dyrektora gimnazjum.W tym dniu została zawarta umowa. W związku z tym zostało wydane świadectwo pracy za okres od 1 IX 1990 r do 31 VIII 1999 r gdzie wpisano, że stosunek pracy ustał w wyniku przeniesienia art.18. ust.1 KN. Moje pytanie brzmi czy świadectwo pracy zostało słusznie wydane, czy zawiera dobrą podstawę prawną? Czy mogę wydać świadectwo pracy potwierdzające zatrudnienie w innej szkole czyli od 1 IX 1984 do 1 IX 1990 (mam teczkę akt osobowych n-la)? Jeżeli mogę wystawić świadectwo to jaką podać podstawę prawną? Czy można dokonać korekty na wydanym świadectwie?Jeżeli tak to, w którym miejscu dokonać wpisu?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe