Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel mianowany (szkoła podstawowa) może uzupełniać etat w placówce nieferyjnej (Ognisko Pracy Pozaszkolnej)?
Karta Nauczyciela:
Art. 22. 1. Organ prowadzący szkołę może nałożyć na nauczyciela obowiązek podjęcia pracy w innej szkole lub szkołach i na tym samym lub - za jego zgodą - na innym stanowisku, w celu uzupełnienia tygodniowego obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych w wymiarze nie większym niż 1/2 obowiązkowego wymiaru zajęć. W wypadku niewyrażenia zgody nauczyciel otrzymuje wynagrodzenie za część obowiązkowego wymiaru zajęć.
Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:
2) szkołach bez bliższego określenia - rozumie się przez to przedszkola, szkoły i placówki oraz inne jednostki organizacyjne wymienione w art. 1 ust. 1, a także odpowiednio ich zespoły;
Art. 1. 1. Ustawie podlegają nauczyciele, wychowawcy i inni pracownicy pedagogiczni zatrudnieni w:
1) publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach oraz zakładach kształcenia i placówkach doskonalenia nauczycieli działających na podstawie ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, z zastrzeżeniem ust. 2 pkt 1a oraz pkt 2 lit. a;
Karta Nauczyciela w art. 22 jako "szkołę" określa zarówno placówkę feryjną, jak i nieferyjną (nie wprowadza żadnych ograniczeń). Nie ma więc przeszkód, aby nauczyciel szkoły feryjnej uzupełniał etat w szkole nieferyjnej i odwrotnie.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy mogę zmienić , skrócić okres urlopu zdrowotnego , jeśli lekarz w grudniu zadysponował okresem od 01.09.18 do 31.08.19?
Chciałabym skrócić urlop do 30.06.19, w przeciwnym razie jestem zmuszona dać urlop uzupełniający do 8 tyg. dla tego nauczyciela? Jest to ze szkodą dla szkoły.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W szkole specjalnej dla uczniów umiarkowanych i znacznych jest zatrudniony nauczyciel dyplomowany, który ma wykształcenie wyższe do nauczania historii i kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki. Mam wątpliwości czy ten nauczyciel ma kwalifikacje do pracy w danym typie szkoły. Nie wiem czego miała by uczyć osoba z takimi kwalifikacjami? Czy kurs kwalifikacyjny z oligofrenopedagogiki daje prawa do pracy na każdym przedmiocie i w świetlicy.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Od 1.09.2016r. chcę zatrudnić n-la mianowanego na 2/18 zgodnie z kwalifikacjami i 2/18 bez kwalifikacji do prowadzenia przedmiotu (zgoda Kuratorium) jak zawrzeć umowę o pracę z tym n-lem (jakie wynagrodzenie zasadnicze)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy którakolwiek z form świadczeń wypłacanych z funduszu socjalnego, w myśl obowiązujących przepisów, podlega opodatkowaniu ZUS?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Jeżeli w trakcie trwania umowy o pracę na czas nieokreślony nauczyciel uzyskał stopień nauczyciela mianowanego lub powstała możliwość zatrudniania nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego w pełnym wymiarze godzin na czas nieokreślony, stosunek pracy nauczyciela przekształca się w mianowanie, co dyrektor szkoły jest zobowiązany stwierdzić pismem. Czy poniższe pismo jest wystarczające ?
Informacja
o przekształceniu umowy o pracę w stosunek pracy na podstawie mianowania
W związku z.............................................................................................................................
(wskazać podstawę przekształcenia stosunku pracy z art. 10 ust. 5a KN np.: uzyskanie stopnia nauczyciela mianowanego w dniu..)
informuję, że na podstawie art. 10 ust. 5b ustawy z 26 stycznia 1982 r. – Karta Nauczyciela z dniem………………………….. (pierwszy dzień miesiąca kalendarzowego po spełnieniu przesłanek, o których mowa w art. 10 ust. 5a KN) Pana/Pani* stosunek pracy nawiązany na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony przekształca się w stosunek pracy na podstawie mianowania.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe