Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel, który ukończył pedagogikę specjalną - rewalidacja (taki zapis widnieje na dyplomie) ma kwalifikacje do pracy z dzieckiem autystycznym?
Nauczyciel z ww. kwalifikacjami może prowadzić zajęcia rewalidacyjne z uczniem autystycznym lub zajmować stanowisko nauczyciela wspomagającego, zgodnie z § 23 ust. 1 w zw. z § 15 ust. 3 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 1 sierpnia 2017 r. w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli (Dz.U. z 2017 r., poz. 1575 ze zm.) oraz § 7 ust. 1, ust. 2 pkt 1 i ust. 3 pkt 1 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 9 sierpnia 2017 r. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym (Dz.U. z 2017 r., poz. 1578 ze zm.).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Nauczycielka została z dniem 01.09.2016 r. zatrudniona w oddziale przedszkolnym w szkole podstawowej na 0,69 etatu. Jaki wymiar urlopu wypoczynkowego będzie jej przysługiwał? Urlop ma być obliczony za okres zatrudnienia trwający od 01.09.2016 r. do 31.08.2017 r. - szkoła jest szkołą samorządową.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Dyrektor z nowym rokiem szkolnym chce zatrudnić w szkole na czas nieokreślony nowego konserwatora. Czy w tym przypadku musi na stronie BIP umieścić ogłoszenie o naborze kandydatów na wolne stanowisko, jeżeli wie już kogo będzie chciał zatrudnić.
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel jest zatrudniony od 1 września 2013 r. do 31 sierpnia 2014 r. na 4/18 etatu, w tym realizuje 1 godzinę rewalidacji lub nauczania indywidualnego. Czy za lipiec i sierpień wynagrodzenie powinno zostać wypłacone z 3/18 czy z 4/18 etatu, czyli razem z godzinami rewalidacji lub nauczania indywidualnego?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Czy nauczyciel urodzony w styczniu 1965 r. zatrudniony w szkole od 01.09.1989 r., który przebywał na urlopie zdrowotnym 30.08.2018-30.06.2019 może skorzystać ponownie po przepracowanym roku z urlopu zdrowotnego w roku szkolnym 2020/2021?
Zatrudnianie (kodeks pracy) Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel dyplomowany zatrudniony na czas nieokreślony w wymiarze 10 godz na zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze otrzymał 3 - miesięczne wypowiedzenie umowy o pracę na podstawie art. 27 KN (ukończenie przez uczennicę 25lat). Czy nauczycielowi należy się odprawa w związku z wypowiedzeniem umowy o pracę?
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe