Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy nauczyciel który ukończył kurs z zakresu terapii pedagogicznej może prowadzić zajęcia rewalidacyjne w klasie ogólnodostępnej z uczniem, który posiada orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego ze względu na niepełnosprawność ruchową?
Nauczyciel, który ukończył kurs terapii pedagogicznej NIE MOŻE prowadzić zajęć rewalidacyjnych z uczniami niepełnosprawnymi, bez względu na rodzaj ich niepełnosprawności. Rodzaj zajęć rewalidacyjnych z w/w uczniem powinien być określony w orzeczeniu o potrzebie kształcenia specjalnego. Jeśli mają to być zajęcia usprawniające wyłącznie jego niepełnosprawność ruchową – to powinien je prowadzić nauczyciel posiadający kwalifikacje z gimnastyki korekcyjnej lub rehabilitacji ruchowej dzieci. Jeśli ma to być usprawnianie dysfunkcji i zaburzeń mowy ucznia – to te zajęcia powinien prowadzić logopeda. Wspomniany w pytaniu nauczyciel ma jedynie kwalifikacje do prowadzenia terapii pedagogicznej, np. w formie zajęć korekcyjno-kompensacyjnych w ramach udzielanej uczniowi pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Wtedy zakres jego obowiązków określać będzie rozporządzenie MEN w sprawie organizacji i udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy po wybraniu nowego społecznego inspektora pracy przez nauczycieli, dyrektor szkoły powinien wysłać tą osobę na szkolenie?
- Pracownik jest zatrudniony od 1 maja 2021 r., przez cały lipiec miał urlop bezpłatny. Przysługuje mu 20 dni urlopu na rok. Ile dni urlopu przysługuje pracownikowi za 2021 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy dyrektor szkoły może udzielić zapomogi zdrowotnej/losowej z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych pracownikowi obsługi, który przebywa na urlopie bezpłatnym?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy osoba posiadająca studia magisterskie na kierunku socjologia w zakresie służb socjalnych oraz posiadająca studia podyplomowe pedagogiczne może zostać zatrudniona na stanowisku pedagoga w gimnazjum?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Urlop dla poratowania zdrowia. Czy nauczyciela po urlopie dla poratowania zdrowia przed powrotem do pracy należy skierować na badania kontrolne do lekarza medycyny pracy?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe