Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy można wczesnej zmienić umowę na czas określony w czas nieokreślony?
Co do zasady, elementy konieczne jakie powinna zawierać umowa o pracę określa art. 29 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j Dz.U. z 2020 r. poz. 1320). I tak każda umowa o pracę musi zawierać:
• określenie stron umowy,
• rodzaj umowy,
• datę jej zawarcia,
• warunki pracy i płacy, w szczególności: rodzaj pracy, miejsce wykonywania pracy, wynagrodzenie za pracę odpowiadające rodzajowi pracy, ze wskazaniem składników wynagrodzenia, wymiar czasu pracy oraz termin rozpoczęcia pracy.
Umowa na czas określony jest innym rodzajem umowa, niż ta, którą zawierta się na czas nieokreślony. W przypadku tych drugich muszą zaistnieć określone warunki, żeby można było zatrudnić pracownika na stałe.
Jeżeli chodzi o zmianę terminu obowiązywania umowy, to w przypadku gdy obie strony, t.j. pracownik i pracodawca na taką zmianę się zgadzają, nie ma przeszkód prawnych co do zmiany umowy. Forma zmiany jest dowolna. Można podpisać kolejna umowę na czas nieokreślony, albo zmian dokonać w formie aneksu do umowy.
W przypadku szkół i placówek oświatowych sprawa jest o tyle skomplikowana, że forma i okres zatrudnienia nauczycieli determinowane są przez zatwierdzone przez organy prowadzące szkoły i placówki arkusze organizacyjne. Dyrektor szkoły może podpisywać umowy tylko w ramach zatwierdzonych etatów.
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Dnia 6.04.2017 nauczyciel dyplomowany zwrócił się z prośbą o rozwiązanie umowy o pracę z dniem 31.08.2017 r. za porozumieniem stron. Czy w świadectwie pracy w pkt. 3 stosunek pracy ustał w wyniku: a) rozwiązania należy wpisać „rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem przez pracownika art. 30 § 1 pkt.2 w związku z art. 36 § 6 Kodeksu Pracy” czy powinien być jakiś zapis z Karty Nauczyciela.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy w trakcie roku szkolnego aneks do arkusza organizacyjnego podpisuje także organ prowadzący? Czy od 1 stycznia coś się zmienia w tej sprawie?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczyciel pracuje w placówce nieferyjnej. W lutym odchodzi na emeryturę. Jak należy policzyć urlop wypoczynkowy: od września 2022 do lutego 2023 r., czy od stycznia 2022 r. do grudnia 2022 r. i potem od stycznia 2023 do lutego 2023 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nauczycielka biblioteki z dniem 31.08.2019 r. kończy pracę (odchodzi na emeryturę). Umowa trwa na czas nieokreślony od 01.09.1983 r. Pani ta wykorzystała ferie zimowe i od 26.02.2019 r. do 24.07.2019 r. ma zwolnienia lekarskie. Za ile dni należy tej osobie wypłacić ekwiwalent za urlop?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Czy pracownik administracji i obsługi Zespołu Szkół może pracować każdego dnia tygodnia w innych godzinach (np. w poniedziałek 7:30-14:30, we wtorek 8:30-17:30 itd.)? W różne dni w różnym wymiarze. Czyli w innym wymiarze niż 8 godzin dziennie, ale nie przekraczając 40 godzin w tygodniu.
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe