Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy można udzielić całego przysługującego urlopu wypoczynkowego pracownikowi np. w lutym? Nadmieniam, że pracownik obsługi pracuje u nas już 6 lat w 3/4 etatu tj. przysługuje mu 15 dni urlopu rocznie.
Zgodnie z art. 153 kodeksu pracy, pracownik podejmujący pracę po raz pierwszy, w roku kalendarzowym, w którym podjął pracę, uzyskuje prawo do urlopu z upływem każdego miesiąca pracy, w wymiarze 1/12 wymiaru urlopu przysługującego mu po przepracowaniu roku.
Natomiast prawo do kolejnych urlopów pracownik nabywa w każdym następnym roku kalendarzowym. Oznacza to, że już 1 stycznia pracownik nabywa prawo do całego kolejnego urlopu wypoczynkowego i można udzielić go w terminie ustalonym bądź w planie urlopów, bądź po porozumieniu z pracownikiem.
Na wniosek pracownika urlop może być podzielony na części. W takim jednak przypadku co najmniej jedna część wypoczynku powinna trwać nie mniej niż 14 kolejnych dni kalendarzowych (art. 162 KP).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- W szkole został zatrudniony nauczyciel na zastępstwo na 5 dni. Ile urlopu należy się za te 5 dni? Zatrudniony nauczyciel nie świadczył żadnej innej pracy w okresie zatrudnienia na zastępstwie.
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Dotyczy zmiany zatrudnienia z nauczycielem kontraktowym. W jaki sposób powinniśmy zmienić warunki pracy dla nauczycielki, jeżeli w roku szkolnym 2020/2021 była zatrudniona w szkole – placówce feryjnej, a na nowy rok 2021/2022 zostaje w tej samej szkole i przyjmuje obowiązki nauczyciel oddziału przedszkolnego, czyli już placówki nieferyjnej. Prowadzi również zajęcia z doradztwa zawodowego. Umowa od dawna jest zawarta na czas nieokreślony. Czy powinniśmy podpisać z nauczycielką nową umowę o pracę, czy wystarczy porozumienie zmieniające?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Nasz nauczyciel właśnie przebywa na zwolnieniu chorobowym i będzie miał wynagrodzenie chorobowe. W styczniu tego roku otrzymał jednorazowy dodatek uzupełniający. Czy jednorazowy dodatek uzupełniający należy uwzględnić w podstawie wynagrodzenia chorobowego?
- W przedszkolu zatrudnionych jest 2 dozorców, pracujących co drugi dzień (bez sobót i niedziel). Czy układając grafik pracy można tak go zaplanować, aby jeden z Panów miał np. poniedziałek i wtorek w godz. od 6 do 22 następnie dzień wolny i w czwartek od 6 do 22. Potem byłoby wolne od piątku do poniedziałku i w następny tygodniu praca byłaby we wtorek i czwartek w godz. 6-22. Taki schemat powtarzałby się co drugi tydzień. Czy możliwy jest tak ustalony harmonogram (praca dwa dni pod rząd od 6-22)?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Pracownik obsługi został zatrudniony na czas określony tj. od 1.12.2019 r. do 29.02.2020 r. (wymiar 1 etat). W chwili zatrudniania pracownik posiadał staż pracy 2 lata (1 m i 24 dni ). Ile dni urlopu należy udzielić pracownikowi do chwili rozwiązania umowy tj. do 29.02.2020 r.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe