Dokumentacja dyrektora
Placówki oświatowe
Plany pracy
Kalendarz
Nadzór pedagogiczny
- Informacja o realizacji nadzoru pedagogicznego za rok poprzedni
- Plany nadzoru pedagogicznego 2024/2025
- Wzory dokumentów kontrolnych 2024/2025
- Sprawozdania z realizacji planu nadzoru pedagogicznego
Kontrola i wspomaganie
Zarządzanie placówką
- Aktualności i zmiany prawne
- Statuty, koncepcje pracy, uchwały
- Ochrona danych osobowych
- Procedury, regulaminy, wnioski
- Wypadki w placówkach, bezpieczeństwo
- Finanse i majątek
Zarządzanie kadrą
- Dokumentacja kadrowa
- Awans zawodowy
- Ocena pracy nauczyciela
- Działalność zespołów przedmiotowych i zadaniowych
- Konkurs na dyrektora
Kontrola zarządcza
- Kontrola zarządcza w pigułce
- Standardy grupy A
- Standardy grupy B
- Standardy grupy C
- Standardy grupy D
- Standardy grupy E
Dydaktyka
SZKOLENIA WIDEO
NIEZBĘDNIK PRAWNY
PORADA PRAWNA
Czy można przenieść nauczyciela wychowania fizycznego (kontraktowy) zatrudnionego na czas nieokreślony w wymiarze 18/18 etatu z obecnego gimnazjum do innej szkoły podstawowej w tej samej miejscowości za jego zgodą, mając do zaproponowania w nowej szkole wymiar etatu 14/18? - Czy w związku ze zmniejszonym etatem powinnam już w maju wraz z przeniesieniem podpisać z Panią wypowiedzenie zmieniające w którym określę nowy wymiar czasu pracy? - Czy jednak nauczyciel powinien rozwiązać stosunek pracy w obecnym gimnazjum, by móc podpisać nową umowę w szkole podstawowej ale już ze zmniejszonym etatem tj. 14/18?
Jeżeli nauczyciel jest zatrudniony w gimnazjum prowadzonym przez jednostkę samorządu terytorialnego, należy jemu zaproponować obniżenie wymiaru zatrudnienia z pouczeniem, że w ciągu 7 dni może wyrazić zgodę (art. 225 ust. 2, 4 i 5 PWuPO). Jeśli nauczyciel się zgodzi, dyrektor szkoły podstawowej przenosi go do swojej szkoły za zgodą nauczyciela, który nadal pozostanie pracownikiem gimnazjum (art. 18 ust. 1 i 4 KN w zw. z art. 220 ust. 1 pkt 1 PWuPO). Takie przeniesienie jest niemożliwe w szkole niesamorządowej – nauczyciel najpierw powinien zostać zwolniony w gimnazjum (za porozumieniem stron lub za wypowiedzeniem – art. 30 § 1 pkt 1 i 2 KP) oraz następnie zatrudniony na część etatu w szkole podstawowej. Również w gimnazjum samorządowym stosunek pracy nauczyciela może zostać rozwiązany w trybie porozumienia stron (art. 27 ust. 3 w zw. z art. 23 ust. 4 KN) oraz może być zawarta nowa umowa w szkole podstawowej (art. 10 ust. 4 KN).
Jeśli napotkaliście Państwo na podobny problem i chcielibyście uzyskać indywidualną poradę ekspercką - prosimy o zadanie pytania ekspertom.
Jeśli chcecie Państwo w nieograniczonym stopniu korzystać z indywidualnych
porad prawnych dostosowanych do potrzeb placówki prosimy o wykupienie
abonamentu.
Gwarantujemy zgodność z obowiązującymi
przepisami prawa.
PODOBNE PROBLEMY
- Czy nauczyciel z wykształceniem: jednolite studia magisterskie z tytułem mgr inż. elektryk, z przygotowaniem pedagogicznym, nauczyciel dyplomowany uczący m.in. na praktycznej nauce zawodu klasy o profilu elektrycznym powinien posiadać również świadectwo kwalifikacyjne E , SEP-u, uprawniające do zajmowania się eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji oraz świadectwo kwalifikacyjne D, SEP-u, uprawniające do zajmowania się eksploatacja urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku dozoru?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Zatrudniłem nauczyciela 12.02.2018 do 22.06.2018 w szkole podstawowej za ile dni urlopu wypoczynkowego muszę wypłacić ekwiwalent pieniężny?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Bardzo proszę o odpowiedź czy pracownikowi szkoły, który nie jest nauczycielem i od 01.11. 2015 roku ma przejść na emeryturę a 01.10.2015 roku kończy 24 lata pracy należy wypłacić nagrodę jubileuszową za 25 lat pracy? Na dzień 01.11.2015 roku będzie miał 24 lata i 1 miesiąc stażu pracy.
- 1. Jeżeli pracownik otrzymuje zmniejszenie etatu z przyczyn organizacyjnych i nie przyjmie tych warunków czy ma prawo do odprawy należnej w przypadku zwolnień z pracy z przyczyn organizacyjnych?
2. Czy w kryterium zwalniania nauczycieli zapis, że nauczyciele posiadający uprawnienia emerytalne lub uprawnienia do świadczeń kompensacyjnych, są w pierwszym rzędzie zwalniani z uwagi na to, iż będą mieli z tego tytułu źródło utrzymania jest prawidłowe? Czy lepiej stworzyć to kryterium z zerową liczbą punktów a osoby które nie mają takich możliwości będą mieć np. 50 p.?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- W związku z urlopem dla poratowania zdrowia dyplomowanego nauczyciela historii ( od 1 września 2010 do 30 czerwca 2011) zatrudniłam na zastępstwo nauczyciela kontraktowego na czas określony :od 1 września 2010 do 30 czerwca 2011. Czy zawarta z nauczycielem umowa była zgodna z prawem?
Kadry Przeczytaj odpowiedź
- Komunikaty z Ministerstwa Edukacji Narodowej i Kuratorium Oświaty!
- Porady i opinie ekspertów.
- Nowe narzędzia dla dyrektorów placówek oświatowych.
- Bieżące informacje prasowe